Manisa’da 4.8 büyüklüğünde deprem!

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde saat 14.26’da bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kırkağaç olan deprem Kandilli Rasathanesi’ne göre 5.1 büyüklüğünde meydana gelirken Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) depremin büyüklüğünü 4.8 olarak açıkladı.

Manisa’da 4.8 büyüklüğünde deprem!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Derinliği 11 kilometre olan deprem İzmir, Balıkesir, Bursa'da da hissedildi. 14.45'te 3.5;  15.00'da 3.7 büyüklüğünde iki sarsıntı daha meydana geldi. 

Kandilli Rasathanesi ise 14.25'teki depremin büyüklüğünü 5.1 olarak açıkladı. 

AFAD'dan yapılan son açıklamada, "Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrası, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" denildi

'Bir bina yıkıldı'

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Depremde can kaybı, yaralanma ve herhangi bir hasar meydana gelmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ancak Manisa Kırkağaç’a bağlı Karakurt Mahallesi Muhtarı İdris Kat, 23 Ocak’ta Akhisar merkezli 5.4 büyüklüğündeki depremde hasar gören bir binanın yıkıldığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Manisa'daki depreme dair konuştu. Soylu, "Depremde herhangi bir hasar meydana gelmedi" dedi.

 

Etiketler: Manisa, Deprem, AFAD, 4.8, 5.1, kırkağaç

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler