Malezya'da ruhsatsız Kuran Kursu'nda yangın: 24 kişi öldü

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da Kuran eğitimi veren ruhsatsız bir okulda çıkan yangında 24 öğrenci ve görevli öldü.

Malezya'da ruhsatsız Kuran Kursu'nda yangın: 24 kişi öldü

Yatılı Kuran okulundaki yangın, Perşembe sabah saatlerinde çıktı.Yetkililer bunun ülkedeki en kötü yangın felaketlerinden biri olduğunu söylüyor. Yangında 22 öğrenci ve iki görevlinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Yerel basında paylaşılan fotoğraflarda, okulun üst katında bulunan yatakhanedeki yatakların ve pencerelerin yandığı görülüyor.

Yerel Star gazetesi, sabah ezanına kalkan bölge sakinlerinin, en üst kattan alevlerin çıktığını gördüklerini ve çocukların yardım çığlıklarını duyduklarını yazdı. Yangın dumanını soluyan bazı öğrencilerin de hastaneye kaldırıldı.

Öğrenciler pencerelerdeki demir parmaklıklar nedeniyle kaçamadı

Federal Bölgeler Bakanı Tengku Adnan Tengku Mansor verdiği bir televizyon röportajında "Çocuklar çaresizce alevlerden kaçmaya çalışıyorlardı" dedi. Bakan, öğrencilerin yanan binadan kaçmalarını engelleyen demir parmaklıklar olduğunu söyledi. Haber ajanslarının geçtiği fotoğraflarda, okulun üst katının penceresinde demir parmaklıklar görünüyor.

Kuala Lumpur polis şefi Amar Singh de "Maalesef yatakhanenin sadece bir kapısı vardı, bu nedenle kaçamadılar" dedi.

Polis şefi Singh, çocukların tamamının erkek olduğunu ve yaşlarının 13 ila 17 arasında değiştiğini açıkladı.

Cumhuriyet

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler