Maduro: Saldırının arkasında ABD ve Kolombiya var

Venezuela Devlet Başkanı Maduro Valencia üssündeki askeri ayaklanmanın bastırılmasının ardından açıklama yaptı. Orduyu tebrik eden Maduro, saldırı girişiminden ABD ve Kolombiya'yı sorumlu tuttu.

Maduro: Saldırının arkasında ABD ve Kolombiya var

Venezuela'nın Valencia kentinde bir grup askerin Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı başlattığı ayaklanmanın bastırılması sırasında hükümet tarafından 'terörist' olarak nitelenen isyancılardan ikisinin öldürüldüğü açıklandı. Devlet televizyonu Maduro'ya karşı ayaklanma başlatmak amacıyla düzenlenen eylem sırasında aralarında askerlerin de bulunduğu sekiz kişinin tutuklandığını, diğerlerinin ise ele geçirdikleri silahlarla kaçtıklarını bildirdi.

Nicolas Maduro 'paralı askerler' olarak adlandırdığı 20 dolayında silahlı kişinin Paramacay üssüne saldırdığını ve saldırganların silah deposuna girmeyi başardıklarını söyledi. Katıldığı televizyon programında açıklamalar yapan Maduro, "Bu ordumuza karşı yapılmış bir terörist girişimdir" dedi. Venezuela Devlet Başkanı Maduro isyancıların 'Miami' ve Kolombiya tarafından finanse edildiklerini açıkladı. Maduro uzun bir süredir ABD ve Kolombiya'yı ülkedeki sağ muhalefetle birlikte darbe hazırlamakla suçluyordu.

Savunma Bakanı: Asker değil sivildiler

Öte yandan Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez de askeri üsse saldıranların bir grup sivil olduğuna dikkat çekti: "Bu eylem askeri üniforma giyen bir grup sivil ve eski bir asker tarafından düzenlendi."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler