Macron çıkış yolu arıyor: ‘Sarı Yelekliler'le görüşün’ talimatı verdi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, hayat pahalılığı protestoları çerçevesinde Başbakan Philippe'den muhalefet partileri liderleri ve 'Sarı Yelekliler'den bir heyet ile görüşmesini istedi.

Macron çıkış yolu arıyor: ‘Sarı Yelekliler'le görüşün’ talimatı verdi

Fransa'daki ekonomik koşulları protesto etmek amacıyla sokağa çıkan 'Sarı Yelekliler' adlı toplumsal muhalefetin ülke çapındaki eylemlerini OHAL ile bastırılmasını seçenek dışına iten Fransa'dan uzlaşma sinyalleri geliyor.

Geçtiğimiz saatlerde Elysee Sarayı'nda 'kriz' toplantısı düzenleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Başbakan Edouard Philippe'den, muhalefet partileri liderleri ve Sarı Yelekliler'den bir heyet ile bir araya gelmesini talep etti.

Fransa basınında yer alan haberlerde, başkentte gerçekleşen protesto gösterilerindeki güvenlik konusunda kendisiyle görüşmeyen hükümeti eleştiren Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo'nun da Philippe ile görüşmek istediği ifade edildi.

Muhalefet partileri, Macron ve hükümeti gösterilerde şiddete izin vererek protestocuların meşruiyetini zedelemeye çalıştığı yönünde eleştiriyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler