Maçka Parkı'nın bir bölümü kapatıldı, ağaçlar tek tek işaretlendi

Dolmabahçe-Levazım projesi kapsamında daha önce de bir bölümü alüminyum plakalarlar kapatılan Maçka Demokrasi Parkı’nın Vodafone Park’a bakan kısmı sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi işçileri tarafından kapatıldı. Kapatılan alandaki ağaçlar kırmızı boya ile işaretlendi.

Maçka Parkı'nın bir bölümü kapatıldı, ağaçlar tek tek işaretlendi

Dolmabahçe-Levazım- Baltalimanı-Ayazağa tünel projesi kapsamında Maçka parkının bir bölümü daha önce alüminyum plakalarla kapatılmıştı.

Proje kapsamında çalışma alanı içerisinde toplam 199 ağaçtan 85 adedi Sarıyer’deki Mehmet Akif Ersoy Parkı’na, park dışında kalan 114 ağaç da farklı bölgelere nakledilecek. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bölgede tekrar ağaçlandırma yapılacak.

Çalışmalar sırasında Bayıldım Caddesi, Kadırgalar Caddesi girişinden Swissotel’e kadar olan bölüm trafiğe kapatılacak. Kadırgalar Caddesi istikametinden Maçka ve Nişantaşı bölgesine gidecek araçlar Harbiye istikametine devam edip bölgeye Mim Kemal Öke Caddesi üzerinden ulaşılacak. Süleyman Seba Caddesi üzerinden Taksim Kabataş ve Karaköy istikametine gidecek araçlar, Bayıldım Caddesi’ne açık olan kısmı kullanarak Prof. Dr. Allaeddin Yavaşça ve Vişneli Tekke Sokaklarını kullanarak Dolmabahçe ve Kadırgalar Caddeleri üzerinden istediklere bölgeye ulaşacak.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler