Mabel Matiz: Altın Kelebek Ödülleri'ndeki konuşmam eksik yayınlandı

Altın Kelebek Ödülleri'nde, En İyi Klip ve En İyi Erkek Şarkıcı ödüllerini alan Mabel Matiz, ödül konuşmasının sansüre uğradığını açıkladı ve eksik yayınlanmış konuşmasının tamamını sosyal medya hesabından paylaştı.

Mabel Matiz: Altın Kelebek Ödülleri'ndeki konuşmam eksik yayınlandı

 

46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri sahiplerini buldu. Geceyi oyuncu Cem Davran ve Çağla Şikel sundu. Tören, pandemi nedeniyle farklı bir konseptle gerçekleşti. Bu yılın kazananlarına ödülleri evlerinde, ofislerinde elden teslim edildi.

Geçtiğimiz hafta şarkı sözünün yer aldığı bir soru Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Türkçe bölümünde sorulan ve kimi kesimlerin hedef göstererek ötekileştirici bir dil kullandığı Mabel Matiz, En İyi Erkek Şarkıcı Ödülü ve En İyi Klip Ödülü’nü alırken, ödülünü almasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Sanatçı korona virüsü nedeniyle bant üzerinden yayınlanan törendeki konuşmasının kesildiğini ifade ederek, “Malesef eksik yayınlanmış olan ödül konuşma metnimin tamamını ekte paylaşma ihtiyacı duyuyorum” dedi.

 

Mabel Matiz’in kesilen konuşması şu şekildeydi:

“Herkese merhaba. Beni bu güzel ödülle onurlandırdınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Hayatta da aşkta da müzikte de sınırlara, etiketlere, insan icadı kategorilere takılmamak ve andaki ödülümüzün tadını çıkarmak gerektiğine inanıyorum. Bu dünyanın insanları olarak, aynılığımızı ve farklılıklarımızı gönülden kabul edip kutlayabildiğimizde, iyileşmemiz de bir o kadar hızlı, beraber ve direnden gerçekleşecektir. Ödülümü, bu farkındalığı yaşayan, yayan, çeşitliliğin her türlüsünü kutlayabilen bütün herkese ithaf ediyorum.”

En İyi Erkek Şarkıcı ödülünü alan Mabel Matiz'in ödül konuşması eksik yayınlandı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler