Lüks villalardan, yalılardan, çalışmak zorunda kalan işçilere ‘evde kal’ diyorlar

Sağlık Bakanlığı aylık geliri 50 bin TL’nin üzerinde olan ünlü oyunculara, ‘Evde Kal’ videoları çektiriyor. Ünlüler lüks villalarından, işe gitmezse evine ekmek götüremeyecek olan işçilere ‘Evde Kal’ diyor. AKP hala işçilere evde kaldıklarında aç kalmayacakları bir öneri sunmadı.

Lüks villalardan, yalılardan, çalışmak zorunda kalan işçilere ‘evde kal’ diyorlar

Sağlık Bakanlığı aylık geliri 50 bin TL’nin üzerinde olan ünlü oyunculara, ‘Evde Kal’ videoları çektiriyor. Ünlüler lüks villalarından, işe gitmezse evine ekmek götüremeyecek olan işçilere  ‘Evde Kal’ diyor. AKP hala işçilere evde kaldıklarında aç kalmayacakları bir öneri sunmadı.

‘Evde Kal’ diyen Demet Özdemir havuzlu villasından fotoğraflar paylaşıyor. ‘Evde kal’ diyen ve lüks villada yaşayan Burak Özçivit dizi başı onbinlerce TL kazanıyor ama diğer taraftan asgari ücretli işçiye ‘Evde Kal’ diyor.

Son olarak yalısının iskelesinde bisikletle spor yapan Hacı Sabancı, kendisine ‘sen neden evde kalmıyorsun’ diyen birisine, ‘Sakin ol şampiyon burası zaten evim’ demişti.

Lüks villalardan, yalılardan ‘Evde Kal’ çağrısı, işçiler için bir anlam ifade etmiyor. İşçiler evden çıkarak sağlıklarını tehlikeye atıklarını biliyor, ancak işçilere evde kalabilecekleri asgari yaşam koşulu sağlanmıyor!

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler