Lübnan’da ölü sayısı 25, yaralı sayısı 2 bin 200’e çıktı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta şiddetli bir patlama meydana geldi. Lübnan Emniyet Genel Müdürü, patlamanın, daha önce el konulan patlayıcıların tutulduğu bir depoda meydana geldiğini söyledi. Lübnan Sağlık Bakanlığı, patlamada 25 kişinin hayatını kaybettiği, 2 bin 200 kişinin yaralandığını açıkladı.

Lübnan’da ölü sayısı 25, yaralı sayısı 2 bin 200’e çıktı

Lübnan resmi ajansı NNA'nın haberine göre, Beyrut Limanı'nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktı.

Lübnan Sağlık Bakanı açıklama yaptı

Lübnan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, patlamada 25 kişinin yaşamını yitirdiği, 2 bin 200 kişinin yaralandığı açıklandı.

Lübnan Sağlık Bakanı Hamad Hasan, patlamanın çok büyük bir hasara neden olduğunu ve çok fazla sayıda yaralı olduğunu açıkladı.

Beyrut'ta meydana gelen patlamanın etkisiyle 3 katlı bir binanın yıkıldığı, enkaz altında hala insanların olduğu belirtildi.

lubnan-in-baskenti-beyrut-ta-siddetli-patlama-764557-1.

“Patlama, patlayıcıların olduğu depoda meydana geldi”

Lübnan Emniyet Genel Müdürü, olayın, daha önce el konulan patlayıcıların tutulduğu bir depoda meydana geldiğini söyledi.

Gümrük Genel Müdürü Bedri Zahir, yerel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Beyrut Limanı'nda kimyasal maddelerin bulunduğu bir depoda patlama yaşandığını söyledi.

İsrail: Patlamayla bir ilgimiz yok

İsrailli yetkililer, Lübnan'ın başkenti Beyrut’taki patlamayla Tel Aviv'in bir ilgisinin olmadığını iddia etti.

AA'nın aktardığına göre isimlerinin açıklanmasını istemeyen İsrailli yetkililer, yerel basına yaptıkları açıklamalarda, Tel Aviv'in Beyrut'taki patlamayla bir ilgisi olmadığını öne sürdü.

Söz konusu yetkililer, İsrail'in olayla bağlantısını reddederek, patlamanın kaza olabileceğini ifade etti.

Etiketler: Lübnan, Beyrut, patlama

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler