Liderlerden Erdoğan'ın sosyal medya yasağına yanıt

Erdoğan'ın sosyal medyayı kapatmak istediğini duyurması üzerine sosyal medya üzerinden birçok tepki gelirken, Siyasi Parti Liderleride mizah içerikli paylaşımlarla tepki gösterdi.

Liderlerden Erdoğan'ın sosyal medya yasağına yanıt

SiyasiHaber

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisinin il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada "Sosyal medya mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" şeklinde açıklama yaptı. Zaman geçmeden sosyal medya üzerinden açıklamaya büyük tepkiler geldi.

Akşener, Kılıçdaroğlu ve Buldan paylaştı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "SosyalMedyamaDokunma" hashtag'iyle yaptığı paylaşımda, "İşte vizyon, işte akıl, işte strateji" dedi. Akşener bir başka mesajında da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı etiketleyerek "Dark'ın son sezonunu bitirmeden Netflix'i kapatırsan vallahi gücenirim" ifadelerini kullandı.

Akşener'in paylaşımını alıntılayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise "Aman Meral Hanım, şimdi hırsından spoiler verir:)" ifadeleriyle esprili göndermede bulundu.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise Kılıçdaroğlu'nun paylaşımını alıntıladı ve "Biz de La Casa De Papel'in son sezonunu bekliyorduk" diye yazdı.

bdf83cb9 3494 4dba b14a 2ed2a17daf94

 

#SosyalMedyamaDOKUNMA Twitter'da ilk sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını istiyoruz" açıklamasına Twitter üzerinden binlerce kişi, Erdoğan'ın sözlerini #SosyalMedyamaDOKUNMA hashtagiyle protesto etti. Etiket kısa sürede Twitter gündeminde ilk sıraya oturdu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler