Libya Ulusal Ordusu, Trablus’ta Türk gemisini vurdu

Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus'ta Türkiye'ye ait bir gemiyi imha ettiklerini duyurdu. Trablus Limanı’nda demirli bulunan gemide silah ve mühimmat bulunduğu belirtildi.

Libya Ulusal Ordusu, Trablus’ta Türk gemisini vurdu

Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus’a mühimmat taşıyan Türkiye’ye ait bir gemiyi vurarak imha ettiklerini duyurdu

İki yönetimli Libya’da Hafter güçleri, Ulusal Mutabakat Hükümeti’ni (UMH) destekleyen Türkiye’ye ait bir gemiyi imha ettiklerini açıkladı. Facebook hesabından bir açıklama yapan Hafter yönetimindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus limanında demirli bulunan, silah ve mühimmat taşıyan bir Türk gemisini vurduklarını açıkladı.

Sky News Arabia’da bölge kaynaklarına dayandırarak yayımladığı haberinde Libya Ulusal Ordusu’nun Trablus Limanı’nda Fayez al-Sarraj Hükümeti’nin milisleri tarafından kontrol edilen bir Türk kargo gemisinin hedef alındığını söyledi. Sky News Arabia, heberi vurulan gemiye ait olduğu belirtilen bir video ile duyurdu.

 

Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus’a mühimmat taşıyan Türkiye’ye ait bir gemiyi vurarak imha ettiklerini duyurdu İki yönetimli Libya’da Hafter güçleri, Ulusal Mutabakat Hükümeti’ni (UMH) destekleyen Türkiye’ye ait bir gemiyi imha ettiklerini açıkladı. Facebook hesabından bir açıklama yapan Hafter yönetimindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus limanında demirli bulunan, silah ve mühimmat taşıyan bir Türk gemisini vurduklarını açıkladı. Sky News Arabia’da bölge kaynaklarına dayandırarak yayımladığı haberinde Libya Ulusal Ordusu’nun Trablus Limanı’nda Fayez al-Sarraj Hükümeti’nin milisleri tarafından kontrol edilen bir Türk kargo gemisinin hedef alındığını söyledi. Sky News Arabia, heberi vurulan gemiye ait olduğu belirtilen bir video ile duyurdu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler