Libya konferansı protestolar eşliğinde gerçekleşti

Dünyanın gözü, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Libya konferansında. Almanya Başbakanı Angela Merkel, başbakanlık konutunda katılımcı liderleri karşılamaya başlarken, Berlin sokaklarında çok sayıda eylem gerçekleşti. Zirvede Erdoğan karşıtı pankartlarla protesto edildi.

Libya konferansı protestolar eşliğinde gerçekleşti

Gazete DUVAR'ın haberine göre, Almanya’nın başkenti Berlin’deki Libya konferansı, protestolar eşliğinde başladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel katılımcı ülkelerin liderlerini bizzat karşılarken, Libya’daki iç savaşta doğudaki güçleri temsil eden General Halife Hafter protesto edildi.

Konferansın düzenlendiği başbakanlık binasının önünde toplanan eylemciler, “Libya’daki savaşı, Hafter’i ve paralı askerleri durdurun” yazılı pankartlar açtı. Eylemciler, Libya’da barışçıl çözüm çağrısı yaptı.

Berlin’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a bir destek gösterisi de vardı. Kentin meşhur Potsdamer Meydanı’nda toplanan bir grup Türkiye bayrakları taşıdı.

 

Berlin’de eş zamanlı olarak Erdoğan’a karşı bir protesto gösterisi de düzenlendi. Eylemde, “Kadınlar Erdoğan’a karşı” ve “Kadınlar Rojava’yı savunuyor” yazılı pankartlar açıldı.

Berlin’de, konferansa katılan Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun da protesto edildi. Başbakanlık binasının önünde toplanan bir grup eylemci, “Benim cumhurbaşkanım değil” yazılı pankartlar taşıdı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler