Leyla Güven’den tutuklulara çağrı

137 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven, cezaevlerinden peş peşe gelen ölüm haberleri üzerine tutuklulara çağrıda bulundu.

Leyla Güven’den tutuklulara çağrı

Zülküf Gezen ve Ayten Beçet’in ardından bugün de Zehra Sağlam isimli tutuklunun da yaşamına son vermesi sonrası, 137 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven tutuklulara bir çağrıda bulundu.

HDP Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı, Dengê Welat radyosuna gönderdiği Kürtçe sesli mesaj ile çağrı yaptı.

Güven, ‘açlık grevinde güç ve morale ihtiyaç olduğunun’ altını çizerek, ‘yaşamına son verenlerin çok değerli olduğunu ancak her eylemin kendisinden bir parça götürdüğünü’ kaydetti.

Güven, “Bu eylemler karşısında saygıyla duruyoruz. Ama şunu söylemek istiyorum; zaten başlatılmış bir eylemimiz var. Biz zaten eylem halindeyiz, sonuç almaya yaklaştık. Açlık grevi eylemcileri etrafında yerlerimizi almalıyız. Yeni eylemlerde bulunmamalıyız” dedi.

Güven mesajında açlık grevi eylemlerinin ‘mutlaka sonuç alacağını’ belirterek, “Şimdi yeni bir aşamaya geçtik. Sonuç almaya çok az kaldı” ifadesini de kullandı.

Ne oluyor?

Güven’in 137 gün önce başlattığı ve 1 Mart tarihinden itibaren tüm cezaevlerine yayılan açlık grevi eylemleri devam ediyor.

(Gazete Karınca)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler