Levent Tüzel’in yurtdışına çıkışı engellendi, pasaportuna el konuldu

Emek Partisi, 24-25. Dönem İstanbul milletvekili Levent Tüzel’in yurtdışına çıkışı sırasında pasaportuna el konulup yurtdışına çıkışının engellendiğini açıkladı ve iktidarın keyfi tutumunu kınadı.

Levent Tüzel’in yurtdışına çıkışı engellendi, pasaportuna el konuldu

Emek Partisi adına Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan bir açıklama yaparak, partilerinin Merkez Yürütme Kurulu üyesi, 24-25. Dönem İstanbul milletvekilliği yapan Abdullah Levent Tüzel’in bir etkinlik davetiyle yurt dışına çıkışı esnasında, iptal edildiği bildirilerek pasaportuna el konduğunu ve yurtdışına çıkışının engellendiğini bildirdi.

“Parti devleti yönetiminin fiilen uygulandığı ülkemizde her gün hukuksuzlukların bin bir çeşidini yaşamaktayız” diyen Doğan, “Pasaportun neden iptal edildiğine dair bilgi verilmediği gibi sorulduğunda da ‘bilgi edinme yasasında değişiklik yapıldığı gerekçesi ile bilgi verilmemektedir’ denilmiştir” ifadesini kullandı.

Doğan açıklamasında, “İktidar,  tamamen hukuksuz, keyfi uygulamalarına bir yenisini daha eklemiş oldu. İktidarın bu keyfi, baskıcı ve zorbaca tutumunu kınıyor, OHAL uygulamalarının olağan hale gelmesine, KHK ile ülke yönetilmesine izin vermeyeceğimizi, demokrasi için mücadelede ısrar edeceğimizi duyuruyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler