KYK yurdunun musluğundan çamur akıyor; odalarda fareler dolaşıyor

Mardin'de KYK'ye bağlı erkek öğrenci yurdunda musluklardan çamurlu su akıyor, odalarda fareler dolaşıyor ve mutfakta çocuk işçi çalıştırılıyor.

KYK yurdunun musluğundan çamur akıyor; odalarda fareler dolaşıyor

Mardin KYK erkek öğrenci yurdunda musluklardan çamurlu su akıyor. Odalarda farelerin cirit attığını anlatan öğrenciler, zorla AKP’nin etkinliklerine götürüldüklerini ve yurt yönetiminin sorunlarına cevap vermediğini söyledi.

 ‘Fareler odalar cirit atıyor’

Öğrenciler tarafından kaydedilen görüntülerde, yurtta bulunan bütün musluklarda çamurlu su akması, öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılamasında en büyük sorunlardan biri. Hijyenik ortamın olmamasından kaynaklı çeşitli hastalıklardan yakınan öğreniciler, odaların lağım fareleri ile dolduğunu ileri sürdü.

 Mutfakta çocuk işçi

Yurtta çıkan öğlen yemeğinin hijyenik olmayan ortamda hazırlandığını aktaran öğrenciler, buna rağmen fiyatların zamlandığını söyledi. Öğrenciler ayrıca, mutfakta çocuk işçilerin çalıştırıldığını da fotoğraflayarak paylaştı.

 Saatlerce servis bekliyorlar

Yurdun bir diğer olumsuz şartlarından birisi de öğrencilerin soğuk hava şartlarına rağmen saatlerce servis beklemesi oluyor. AKP’nin etkinlik ve konferanslarına öğrencilerin zorla katıklarını ve bunun için servis tahsis ettiğini vurgulayan öğrenciler, okula gitmek için araç bulamadıklarını dile getirdi. Bundan kaynaklı derslerine geç kaldıklarını ifade eden öğrenciler, yolun çamurlu olmasından kaynaklı yürüyemediklerini kaydetti. İdareye her türlü girişimde bulunduklarına vurgu yapan öğrenciler, sıkıntılarının giderilmesini bekliyor.

Mezopotamya Ajansı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler