Kuveyt’teki işçilerden Limak Holding'e karşı eylem

Ana firmanın Limak Holding olduğu Kuveyt Havalimanı şantiyesinde çalışan işçiler, sağlık koşulları ve gasp edilen hakları için iş bırakma eylemi yaptı.

Kuveyt’teki işçilerden Limak Holding'e karşı eylem

 

İnşaat-İş, ana firmanın Limak Holding olduğu Kuveyt Havalimanı şantiyesinde aralarında üyelerinin de bulunduğu 400 işçinin, hem koronavirüs salgını karşısında gerekli önlemlerin alınmaması hem de ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle dün şirket yönetimiyle bir görüşme gerçekleştirdikleri ve bu sırada bir işçinin darbedildiğini duyurmuştu.

Kuveyt’te çalışan işçiler bu sabah da işe çıkmayarak eyleme geçtiler.

 

Konuya ilişkin İnşaat İşçileri Sendikası'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Ana firmanın Limak Holding olduğu Kuveyt Havalimanı şantiyesinde çalışan üyelerimizin ve işçi arkadaşlarımız sağlık koşulları ve gasp edilen hakları için işe çıkmayarak eyleme geçtiler.

Dün ana firma yetkilileriyle yapılan görüşmede bir işçi arkadaşımız darp edilmiş ve buna karşılık her ne olursa olsun hiçbir gasp edilen haklarını almadan şantiyede bir çivi dahi çakmayacaklarını bildiren üyelerimiz bu sabah işe çıkmayarak eyleme geçtiler.

Limak Holding’in şantiye alanına polis çağırarak korkutmaya çalıştıkları işçi arkadaşlarımız “Bizi korkutmak için polis çağırdılar şantiyeye, korkumuz yok.” diyerek direnişlerini sürdürmeye devam ediyorlar.
Direnişlerinde kararlılığı vurgulayan üyelerimiz, ana firmanın görüşme talep ettiğini ve Türk konsolosluğundan temsilcilerin geleceklerini bildirdiler.

Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz."

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler