Kütahyalı'dan icra savunması: Erdoğan'ı destekleyen bir gazeteciyim

Aldığı mobilyanın parasını ödemediği için icra takibi başlatılan Rasim Ozan Kütahyalı, 'Erdoğan'ı destekleyen bir gazeteciyim' savunması yaptı.

Kütahyalı'dan icra savunması: Erdoğan'ı destekleyen bir gazeteciyim

2015 yılında yaklaşık 28 bin liralık mobilya alışverişi yapan Rasim Ozan Kütahyalı, borcunu ödemediği gerekçesiyle mobilya şirketi tarafından dava edilmiş ve hakkında icra takibi başlatılmıştı. Yaptığı açıklamada mobilya şirketine borcu olmadığını iddia eden Kütahyalı, kendisine kumpas kurulduğunu öne sürmüştü. Devam eden davanın son duruşması geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

CNN Türk'ün haberine göre, duruşmaya katılmayan Kütahyalı'nın dava dilekçesi ortaya çıktı. Dilekçede, Kütahyalı'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı savunan bir gazeteci olduğu ve itibarını sarsmak amacıyla hakkında icra takibi başlatıldığı ifadeleri yer aldı.

'Davanın seyrini değiştirmeye çalışıyor'

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan mobilya şirketinin avukatı Cevat Kazma, "Cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamalarda ismi kullanılarak yapılan işlere karşı olduğunu açıkça belirtmiştir. Buna rağmen Rasim Ozan Kütahyalı, basit bir alacak konusunda dahi Cumhurbaşkanımıza yakınlığını belirterek davanın seyrini değiştirmeye çalışmaktadır" şeklinde konuştu.

'FETÖ'cü ilan etmekle tehdit etti'

Kütahyalı'nın itibarı ya da konumuyla ilgili bir durumun söz konusu olmadığını, müvekkilinin alacağını tahsil etmek için icra takibi başlattığını belirten Avukat Cevat Kazma, bu girişim sonrası Kütahyalı'nın mobilya şirketini 'FETÖ'cü ilan etmekle tehdit ettiğini söyledi. Yapılan tüm görüşmelerin kayıt altında olduğunu belirten Cevat Kazma, bunların dava dosyasında da yer aldığını sözlerine ekledi.

rasim ozan kütahyalı'nın savunması

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler