Kürkçüler Cezaevi’nde IŞİD’liler, siyasi tutuklularla aynı bölüme kondu: Her sabah “Kafirlere ölüm” sloganı atılıyor

Kürkçüler Cezaevi’nde IŞİD’liler, siyasi tutuklularla aynı bölüme kondu: Her sabah “Kafirlere ölüm” sloganı atılıyor

Adana’da bulunan Kürkçüler Cezaevinde siyasi tutukluların olduğu bölüme bir grup IŞİD üyesinin getirildiği ortaya çıktı.

Adana’da bulunan Kürkçüler Cezaevi’nde siyasi tutukluların bulunduğu bölüme Ağustos ayı içerisinde bir grup IŞİD’linin getirilip yerleştirildiği oraya çıktı.

Cezaevi idaresi tarafından siyasi tutuklular ile aynı yere konan IŞİD üyelerinin sabahın beşinden başlayarak gün içerisinde siyasi tutuklulara yönelik tehditler savurduğunu belirten tutuklu yakınları, tutukluların kendilerine, IŞİD’lilerin “Allahsızlara Ölüm”, “Kafirlerin kafasını keseceğiz” şeklinde marş ve slogan attığını, idarenin ise hiçbir şey yapmadığını belirtti.

Tutukluların can güvenliğinin olmadığını belirten yakınları, cezaevi idaresinin bilinçli şekilde bunu sağladığını söyledi.

IŞİD’lilerin tehidine birşey yapmayan idare, siyasi tutukluları darp etti

IŞİD üyelerinin her sabah savurduğu tehditlere ve tutukluların bu konudaki dilekçelerine cevap vermeyen cezaevi idaresi Ramazan Anık adlı siyasi tutukluya hücre cezası verdi. Hücre cezası için tutukluyu almaya gelen gardiyanların, Ramazan Anık, Fath Özgür Aydın ve Erdal Berk adlı tutukluları darp etti.

Tutuklu yakınları, evlatlarının can güvenliğinin olmadığını belirterek, kamuoyunu cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine karşı duyarlı olmaya çağırdı.

(FERSUDE – Hayri Tunç)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler