'Kulis haberi getirmediğim gerekçesiyle Artı Gerçek’ten atıldım'

Artı Gerçek Ankara muhabiri Esra Koçak Mayda, “Beklediğimiz kulis haberlerini bize getirmedin” bahanesiyle işten atıldığını duyurdu, performans gerekçeli işten atmayı kabul etmediğini söyledi.

'Kulis haberi getirmediğim gerekçesiyle Artı Gerçek’ten atıldım'

Almanya merkezli yayın organı Artı Gerçek haber sitesi, yaklaşık 6 aydır Ankara muhabiri olarak çalışan Esra Koçak Mayda'nı işten attı.

Koçak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Beklediğimiz kulis haberlerini bize getirmedin” bahanesiyle işine son verildiğini belirtirken, Celal Başlangıç ve Fehim Işık’ın performansı gerekçe göstermesini kabul etmediğini ifade etti.

TGS Ankara Şubesi de yaptığı yazılı açıklamada aynı zamanda Yönetim Kurulu üyesi Koçak’ın şu aktarımına yer verdi:

"Tam çıkarıldığım gün yapmadığım iddia edilen Ankara gazeteciliğini yapmak üzere daha önce defalarca gittiğim gibi CHP Genel Merkezi’ne gidiyordum. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile röportaj yapmak üzere. İşe başladığım Mayıs ayından bu yana onlarca kulis ve özel haber yaptığım Artı Gerçek’ten bu şekilde haksız yere atılmak beni gerçekten çok üzdü. Bana derdimi anlatacak zaman tanımadan ‘çalışamayacağız artık seninle’ denildi. Bunun üzerine telefonla konuştuğum site yönetici bir isim ise ‘verimli bir süreç geçiremedik, beklediğimiz kulis haberleri bize getiremedin’ dedi. Yaptığım haberler bekleneni verip vermediğimi zaten ortaya koymaktadır.

TGS Ankara Şubesi, haksız yere işten atılan Koçak’ın yanında olduğunu ifade etti, hukuki süreçleri başlatacaklarını duyurdu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler