Küba’da yolcu uçağı düştü: En az 100 kişi hayatını kaybetti

Küba'nın başkenti Havana'da Boeing 737 tipi bir yolcu uçağı Jose Marti Havalimanı'ndan havalandıktan kısa bir süre sonra düştüğü bildirildi.

Küba’da yolcu uçağı düştü: En az 100 kişi hayatını kaybetti

Küba Havayollarına ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı, Jose Marti Havalimanı'nda kalkıştan kısa süre sonra düştü. Uçakta 100'den fazla kişinin olduğu belirtildi. İç hat seferi yapan yolcu uçağının Havana'dan Holguin'e gittiği öğrenildi. Uçak Havana ile Boyeros arasındaki otoyolun üzerindeyken düştü. Kazada can kaybı olup olmadığına yönelik henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Uçakta 104 yolcu bulunuyordu.

Küba Komünist Partisi'nin resmi gazetesi en az 100 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Devlet Başkanı'ndan ilk açıklama

AFP muhabirinin aktardıklarına göre kaza bölgesinde incelemelerde bulunan Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, çok sayıda can kaybı olduğunu söylerken, "Çok talihsiz bir uçak kazası meydana geldi. Gelen haberler pek içaçıcı değil. Görünüşe bakılırsa çok fazla can kaybı var" açıklamasını yaptı.

Görgü tanıkları uçak düştükten sonra patlama sesi duyduklarını ve bölgeden dumanların yükseldiğini söyledi.

Radyo Habana Cuba'nın haberine göre devlete ait Cubana de Aviacion Havayolları uçağı başkent Havana'dan ülkenin doğusundaki Holguin'e uçmak için havalanmıştı. Uçak Havana ile Boyeros arasındaki otoyolun üzerindeyken düştü.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler