Korona’ya karşı “Alim” tavsiyesi: '3 kere Fatiha suresi, 3 kere İhlas suresi ve 313 kez hasbinallah ve nimel vekil' oku!

Pakistan Eski Şeriat Mahkemesi Yargıcı Taki Osmani koronavirüsten korunmak için her gün bazı duaların okunmasını tavsiye etti. Google’ı ilk icat edenin Abdülhamid olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu destek verdi.

Korona’ya karşı “Alim” tavsiyesi: '3 kere Fatiha suresi, 3 kere İhlas suresi ve 313 kez hasbinallah ve nimel vekil' oku!

SiyasiHaber

Pakistan eski şeriat mahkemesi yargıcı ve Karaçi Darul Ulum Korangi İslam Üniversitesi eğitim görevlisi Mufti Taki Osmani, koronavirüsten korunmak için bazı duaların okunmasını tavsiye etti.

Taki Osmani, dünyayı kasıp kavuran, yaklaşık 14 bin kişinin hayatını kaybettiği, 300 binin üzerinde insanın hastalandığı koronavirüsten korunmak için '3 kere Fatiha suresi, 3 kere İhlas suresi ve 313 kez hasbinallah ve nimel vekil' okumayı tavsiye etti.

Taki Osmani’nin tavsiyesine Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu bir tweet atarak destek verdi.  Sofuoğlu’na göre gavurlar duanın kıymetini bilmiyorlar. Duanın kıymetini bilenler Müslümanlar.

Sofuoğlu yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

"Bu twitin muhatabı gavurlar değildir. Üzerlerine alınmasınlar. Duanın kıymetini bilen Müslümanlardır. Biz duanın gücüne inanırız. Furkan 77.ayet; “Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin! diyor.'Tabii ki tedbirlere sarılmakla birlikte bu duayı da tekrar edelim İnşaAllah."

 

Ebubekir Sofuoğlu’nun incileri

Sofuoğlu hiçbir dayanağı olmayan iddiaları ileri sürmekle tanınan biri. Daha önce "Google'ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han'dır" iddiasında bulunmuştu.

Abdülhamid Han'ın, imkansızlıklardan dolayı gidemediği yerlerin fotoğraflarını çektirerek izlediğini anlatan Sofuoğlu, bu iddiasını şöyle temellendirmeye çalışmıştı:

"Google'ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han'dır. Gidemiyor, ulaşım imkanları yok, gitse sorun olacak payitahtta. Ne yapıyor; fotoğrafını çektiriyor, izliyor. Oradan bir şey üretiyor. Google'ın ilk mucidi bu anlamda Sultan Abdülhamid Han'dır.”

Sofuoğlu PYD’nin IŞİD ile omuz omuza Türkiye’ye karşı savaştığını da iddia etmişti. Hatta Soffuoğlu hem PYD’nin hem de IŞİD’in bu yönde açıklamalar yaptıklarını da ileri sürmüştü.

x5JyWv

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler