Koronavirüs testi pozitif çıkan takım doktoru intihar etti

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Reims'in doktoru Bernard Gonzalez, koronavirüs testi pozitif çıkınca intihar ederek yaşamına son verdi. Gonzalez bir süre önce eşiyle birlikte kendini evde karantinaya almıştı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan takım doktoru intihar etti

 

Dünya genelinde 1 milyon 211 bin kişiyi enfekte eden, 65 bin 800 kişinin ölümüne neden olan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle evinde karantinada bulunan Fransa Ligue 1 takımlarından Reims'in doktoru Bernard Gonzalez, koronavirüs testi pozitif çıkınca intihar etti. Eşiyle birlikte evde karantinada olan doktorun, bir mektup bıraktığı da açıklandı. Fransa'yı yasa boğan ölümle ilgili açıklamalarda bulunan Reims Belediye Başkanı Arnaut Robinet, "Reims'in Ligue 1'e dönmesinde, sakat oyuncuların tedavisiyle ilgilenerek büyük payı olmuştu. Harika bir profesyoneldi. 1 ay önce onunla görüşüp moral vermeye çalışmıştık. Onun ailesi, eşi, tüm şehir için üzgünüm. Corona virüsünün kurbanlarından biri oldu. Mektup bıraktığını biliyorum ancak içeriğini bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Reims yönetiminden bir isim ise, "Bernard Gonzalez ile geçen hafta konuştum, iyiydi. Akılalmaz bir durum, inanılmaz bir acı. Oyuncuları ve teknik heyeti bilgilendireceğiz, bizim için büyük şok" dedi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler