Koronavirüs Türkiye’nin sınır komşusu Irak’a da sıçradı

İran’ın ardından koronavirüs Türkiye’nin komşu ülkelerinden Irak’a sıçradı. Irak'ta ilk koronavirüs vakasının Necef kentindeki İranlı bir öğrencide görüldüğü açıklandı. Afganistan’ın batısındaki Herat vilayetinde de bir kişide Covid-19 tespit edildiği ve vilayette acil durum ilan edildiği belirtildi.

Koronavirüs Türkiye’nin sınır komşusu Irak’a da sıçradı

 

Koronavirüs (Covid-19) 30’dan fazla ülkeye yayılmış durumdu. Türkiye’nin komşu ülkelerinden İran’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye yükselirken, koronavirüs Türkiye’nin bir diğer komşu ülkesi Irak’a da sıçradı. Irak’ta ilk koronavirüs vakasının Necef kentindeki İranlı bir öğrenci de görüldüğü öğrenildi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs 21Şubat itibariyle Çin’de 75 bin 543 kişiye bulaşırken, 2 bin 238 kişi hayatını kaybetti. Çin’den sonra en fazla ölümün yaşandığı İran’da ise bugün itibariyle 12 kişi hayatını kaybederken koronavirüs’ün bulaştığı kişi sayısı 47’ye ulaştı.

 

Koronavirüs 30’u aşkın ülkeye yayıldı

Virüs şimdiye kadar, Çin dahil toplam 27 ülkede görülmüştü. Virüs Çin'in doğu bölgelerinin yanı sıra Japonya, Tayland, Güney Kore, ABD, Singapur, Vietnam, Almanya, Fransa, İtalya, İran ve Tayvan'a da yayıldı. Bugün gelen haberlere göre ise, koronavirüs’ün yayıldığı ülkeler arasına Irak, Afganistan, Kuveyt ve Bahrehn’de katıldı.

 

Koronavirüs Afganistan, Kuveyt ve Bahreyn’de de görüldü

Afganistan basınında yer alan haberlere göre Afganistan’daki ilk koronavirüs vakası tespit edildi.  Afganistan Kamu Sağlık Bakanı Ferozuddin Feroz, yaptığı açıklamada, ülkenin batısındaki Herat vilayetinde bir kişide koronavirüs tespit edildiğini vilayette acil durum ilan edildiğini belirtti.

Kuveyt Sağlık Bakanlığı ise yaptığı açıklama da İran'ın Meşhed kentinden gelen 3 kişide yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini açıklarken, Bahreyn Sağlık Bakanlığı da İran'dan dönen bir kişide yeni tip koronavirüs (Covid-19) görüldüğünü ve bunun ülkede tespit edilen ilk vaka olduğunu duyurdu.

 

İtalya’da ölü sayısı artıyor

İtalya'da koronavirüs taşıyan iki kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı beşe yükseldi. Avrupa’nın en fazla Çin’li turist çeken ülkesi olma özelliğine sahip İtalya’da virüsün görüldüğü kuzeydeki Lombardia bölgesinin en büyük kenti Milano’da halkın endişe ve panik içinde olduğu belirtiliyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler