'Korona' denetimi: 54 bin kişi karantinada

İçişleri Bakanlığı, bugün itibarıyla 32 ildeki dört belde, 37 köy, 39 mahalle ve üç mezra olmak üzere toplam 83 yerleşim yerinde Covid-19 karantina tedbirleri uygulandığını açıkladı.

'Korona' denetimi: 54 bin kişi karantinada

 

Bakanlığın yazılı açıklamasında salgın nedeniyle karantina ve tedbirlerin sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu bağlamda il ve ilçelerde mülki idare amirleri başkanlığındaki umumi hıfzı kurullarınca yerleşim yerlerine ilişkin karantina kararları alınmakta ve bu kararlar titizlikle uygulanmaktadır. Cuma günü saat 09.30 itibarıyla 32 ilimizde, dört belde, 37 köy, 39 mahalle ve üç mezra olmak üzere toplam 83 yerleşim yerinde karantina tedbirleri uygulanmaktadır. Karantina tedbiri uygulanan yerleşim yerindeki toplam nüfus 54 bin 53’tür. Ülkemizde corona virüsü salgını sürecinde, bugün itibarıyla 68 ilimizde, beş ilçe (üç ilçe, iki ilçe merkezi), 24 belde, 354 köy, 352 mahalle, 53 mezra olmak üzere toplam 788 yerleşim yerinde, 623 bin 766 kişi karantina altına alınmıştır.”

 

Siirt ve Batman’da denetimler

AA’nın haberine göre Siirt valisi ve belediye başkan vekili Osman Hacıbektaşoğlu, diğer yetkililerle işletmelerde Covid-19 tedbirlerine yönelik sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı zorunluluğuna uyulup uyulmadığını denetledi.

Vali, şöyle konuştu: “Gerçekten çok büyük bir mücadelenin içerisindeyiz. Elimizde en önemli silahımız temizlik, maske ve mesafe. Bu üç kuralı her yerde uygulamalıyız.” dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler