Korana günlerinde Kadıköy’de dayanışma büyüyor

Kadıköy Dayanışma Ağı koronavirüs günlerinde bir yandan eve kapananların ihtiyaçlarını giderirken diğer yandan da sağlık çalışanları ve çalışmak zorunda bırakılanlar için siperlikler üretip dağıtıyor. Video aktivist Hakan Tosun’un kamerasından Kadıköy Dayanışma Ağı ve çalışmaları…

Korana günlerinde Kadıköy’de dayanışma büyüyor

 

SiyasiHaber

Koronavirüs salgınının ardından İstanbul’un en büyük semtlerinden biri olan Kadıköy’de kurulan Kadıköy Dayanışma Ağı önce eve kapananların temel ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldu, sonra da sağlık çalışanlarının ve çalışmak zorunda bırakılan emekçiler için siperlikler hazırlamaya başladı. Dayanışma ağı her geçen gün büyüyor.

Kadıköy Dayanışma Ağı gönüllüleri, tüm hijyen kurallarına uyarak gelen dayanışma çağrılarına yanıt veriyor. Sokağa çıkamayanların temel alışveriş ihtiyaçlarını karşılıyor, evcil hayvanlarını gezdiriyor. Koruyucu ekipman yetersizliği ile virüs tehdidine maruz kalan başta sağlık çalışanları olmak üzere çalışmak zorunda bırakılan emekçiler için siperlikler hazırlayarak onlara ulaştırıyor.

Video aktivist Hakan Tosun Kadıköy Dayanışma Ağı ve gönüllülerinin çalışmalarını hazırladığı bir video çalışma ile belgeledi.

Video aktivist Hakan TOSUN’un diğer video belgesel çalışmalarını izlemek için TIKLAYIN

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler