Korana fırsatçısı iktidar iş başında: Salda Gölü imha harekatı başladı

Korona fırsatçılığında sınır tanımayan iktidar, ekolojik katliamlara devam ediyor. Korona salgını gerekçesiyle ziyarete kapatılan Salda Gölü kumsalına iş makinaları sokuldu. CHP Milletvekili Mehmet Göker Salda Gölü katliamının görüntülerini paylaştı.

Korana fırsatçısı iktidar iş başında: Salda Gölü imha harekatı başladı

 

SiyasiHaber

Korona virüs salgını gerekçe gösterilerek ziyarete kapatılan Salda Gölü’nde, iktidar imha harekatına başladı. Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Millet Bahçesi yapmak istediği Salda Gölü’ne iş makinaları girdi. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in sosyal medya hesaplarından paylaştığı görüntüler de kepçeler tarafından hafriyat kamyonlarına yüklenen Salda Gölü’nün korunması gereken beyaz kumlarının taşındığı görülüyor.

Salda Gölü’nde gerçekleştirilen ekolojik katliama tepki gösteren  CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Korona salgınını gerekçe göstererek ziyarete kapatılan, doğallığına dokunmayacağız dedikleri Salda Gölü’nü iş makineleri ile katletmeye başladılar” ifadelerini kullandı. Göker, gelen tepkiler üzerine şimdilik çalışmaların durdurulduğunu, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yarımcısı Gülizar Biçer’de yaptığı açıklamada “Kamyonlarla, iş makinalarıyla girdiğiniz o beyaz kumlar, tarihi 3.7 milyar yıl öncesine dayanan, canlı organizmalar... Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sarayın “Millet Bahçesi” emrini yerine getirmek için cinayet işliyor” dedi.

Gülizar Biçer Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a seslenerek, Geçen sene Kesin Korunacak Hassas Alan olarak ilan edeceğinizi söylediğiniz alanda, bugün kamyon ve kepçelerle binlerce canlının yaşam alanına saldırılıyor.  Sayın Bakan ya sizi kandırıyorlar ya da siz bu milleti kandırıyorsunuz. Salda siz inşaat yapasınız diye değil, koronavirüs tedbirleri gerekçesiyle ziyarete kapatıldı. Virüs sonrasında, yurttaşları bu manzarayla mı karşılamak istiyorsunuz? Çıplak ayakla dahi basılmaması gereken o beyaz kumları, kamyon ve kepçeler kirletiyor, binlerce yılda oluşan doğal ve özel kıyıları geri dönülmez şekilde yok ediyorsunuz. Derhal bu rezaleti durdurup, sorumluluklarınızı yerine getirin” çağrısında bulundu.

 

Tepkiler üzerine çalışmalar durdu, savcılığa suç duyurusunda bulunulacak

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker ve beraberindeki heyet Salda Gölü kıyısına giderek burada bir açıklama yaptı. Göker, yaptığı açıklamada, Salda Gölü kıyısındaki iş makinalarının çalışmasının ve buradaki katliamın şimdilik gelen tepkiler üzerine durdurulduğunu dile getirdi. Kendilerine buradaki müteahhit firmanın kendi kararıyla bu faaliyeti gerçekleştirdiği bilgisi verildiğini anlatan Göker, bu katliamın sorumluları hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler