Köpek kavgası ırkçı lince dönüştü: Suriyelilerin kafasını kesip emniyetin önüne atacağım

Konya'da sokak köpeğine ilişkin çıkan kavgada 4 Suriyeli gençten 3'ü bıçakla yaralanırken, 2 gençte bıçaklanarak öldü.Ölen gençlerin yakınları Suriyelileri linç etmeye çalıştı. Bir kişi "O çocuğa bir şey olsun Beyşehir'deki Suriyelilerin kafasını kesip emniyetin önüne atacağım" dedi.

Köpek kavgası ırkçı lince dönüştü: Suriyelilerin kafasını kesip emniyetin önüne atacağım

Olay, dün saat 22.00 sıralarında Beyşehir ilçesinin Prof. Dr. Yılmaz Muslu Caddesi'nde meydana geldi. Mehmet Bayraktar, iddiaya göre Suriye uyruklu bir grubun sokak köpeğini teklemesi üzerine gruba Köpeğe niçin tekme attınız dedi. Bunun üzerine Bayraktar ile Suriye uyruklu 4 kişi arasında kavga çıktı.

Kavganın büyümesi üzerine iki tarafta birbirine bıçakla saldırdı. Çıkan bıçaklı kavgada Mehmet Bayraktar ile soyadı belirlenemeyen Suriye uyruklu İbrahim adlı bir genç, yine soyadı belirlenemeyen 20 yaşındaki Kasım, 26 yaşındaki Abdullah Muhammed ve 22 yaşındaki Ahmed Sadi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Beyşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

Kalabalık Suriyelilere saldırmak istedi

Olayı duyan Mehmet Bayraktar'ın yakınları ise hastane önünde toplandı. Kalabalık, hastaneye girerek yaralı Suriyelilere saldırmak isterken, polis kalabalığa engel oldu. Kalabalığın sayısı bir anda artınca bu kez jandarmadan takviye kuvvet çağrıldı.

Kalabalığın hastaneye girmekte ısrar etmesi üzerine polis, biber gazıyla müdahalede bulundu. Ardından Konya kent merkezinden çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi takviye olarak çağrıldı. Polis ve jandarma hastanenin acil servisi önünde önlem aldı. Bu sırada Suriyeli uyruklu yaralılardan İbrahim adlı genç ameliyat sırasında yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Yaralılardan biri ambulansla Konya'ya sevk edildi.

Diğer iki yaralının ise can güvenliği nedeniyle Konya'ya sevk edilmesine karar verildi. 
Ancak öfkeli kalabalık yaralıların hastaneden çıkmasına izin vermeyince, iki yaralı, hastanenin arka kapısında bekleyen sivil plakalı polis aracına bindirilip, hastaneden uzaklaştırılmak istendi. Durumu fark eden kalabalık, bu kez sivil polis aracına tekme ve yumruklarla saldırdı. Bayraktar'ın bir yakını "O çocuğa bir şey olsun Beyşehir'de ne kadar suriyeli varsa kafasını kesip emniyetin önüne atmazsam adım Ahmet değil" diye tehditler savurdu. Polis, gruba müdahalede bulundu. Bu sırada biber gazından etkilenen bir kişi de yakınları tarafından hastaneye kaldırdı. Yaralı 2 kişinin ise ilçe merkezi dışında sivil polis aracından ambulansa alınıp, Konya'daki çeşitli hastanelere kaldırıldığı öğrenildi.

Kalbine saplanan bıçak darbesiyle yaralanan Mehmet Bayraktar da yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Acil servis önünde bekleyen ve Bayraktar'ın öldüğünü öğrenen yakınları, tekrar hastaneye girip yaralı Suriyelilere saldırmak istedi. Bunun üzerine arbede çıktı. Öfkeli kalabalık, kendilerini görüntüleyen gazetecilere de saldırmak isterken, polis engel oldu.

Sabah saatlerinde sakinleşen kalabalığın bir kısmı hastane önünden ayrılırken, bir kısmı da beklemeye devam etti.

(dha)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler