Köpeğe tecavüz eden adam gözaltına alındı

Hayvan Hakları Federasyonu'nun (HAYTAP) sosyal medyada paylaştığı, yaşlı bir adamın boş bir arazide köpeğe tecavüz ederken yakalandığı görüntüler izleyenlerin tepkisine neden oldu. Video hakkında yapılan 'pek tecavüz gibi durmuyor' ifadesi ise kan dondurdu. Olayın şüphelisi 82 yaşındaki N.C. gözaltına alındı.

Köpeğe tecavüz eden adam gözaltına alındı

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu'nun Facebook'taki hesabı üzerinden, yaşlı bir adamın köpeğe tecavüz ederken çekilen ve sosyal medyada yayınlanan görüntüleri paylaşıldı. Gebze'de çekildiği ileri sürülen görüntülere göre, yaşlı adam, boynuna kemer bağladığı köpeğe tecavüz ederken yanına gelen bir kişi, "Ne yapıyorsun orada? Yaşından, başından da mı utanmıyorsun? Evimin karşısındasın. Cami var orada" diye tepki göstererek, adama vurdu. Toparlanan yaşlı adam ise "Bir cahillik yaptık" diyerek, karşılık verdi. Görüntüleri çeken kişi, "Polis çağırayım mı?" derken, yaşlı adam da "Yok" yanıtını verdi.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu'nun sosyal medya hesabından görüntülerle ilgili yapılan açıklamada, "Sosyal medyada gezmekte olan görüntülerde şahsın hayvana tecavüz ettiği, suç üstü yakalandığı, zavallı hayvana bilerek acı ve ızdırap verdiği, yaşam hakkına kast ettiği açıkça görülmektedir. Gelen duyumlar arasında olayın Kocaeli Gebze Eskihisar Mahallesi'nde gerçekleştiği duyumları bulunmaktadır. Bu şahsın tespit edilerek gerekli cezayı alması için verilen şikayet dilekçesini verilen adreslere göndermeliyiz" denildi.

'Hakkında gerekli işlemin  yapılmasını istiyoruz'

Görüntüleri izleyenler, köpeğe tecavüz eden adama sosyal medyadan tepki gösterdi. Hayvanseverler; Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), İçişleri Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Kocaeli Valiliği olmak üzere ilgili kurumlara e-posta yoluyla şikayette bulundu. Hayvanseverler, görüntülerdeki kişinin tespit edilerek, cezalandırılmasını talep etti.

Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Başkanı Selma Pilatin Pek ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sosyal medyada konu edilen yaşlı adamın köpeğe tecavüz olayında ilimiz konu edilmektedir. İlimizde böyle bir olayın vuku bulunup, bulunmadığı araştırılmasını ve gerekli yasal işlemlerin yapılmasını, ayrıca böyle bir olayın ilimizde olmadığı tespiti halinde ilimizde olduğunu iddia edenler hakkında da gerekli işlemin yapılmasını istiyoruz" dedi.

Gözaltına alındı

Kocaeli'nin Gebze ilçesi Eskihisar Mahallesi'nde köpeğe tecavüz eden yaşlı adamın görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından hayvanseverler ayaklanırken, ilgili kurumlara şikayet mailleri attı. Köpeğe tecavüz eden kişi ile ilgili incelemede bulunan polis, görüntülerdeki şüpheliyi tespit etti. Darıca Abdi İpekçi Mahallesi'nde oturan 82 yaşındaki N.C. gözaltına alındı. N.C. ifadesi alınmak üzere Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

"Rızası var"

Görüntüleri paylaşan @dokuzolmaz kullanıcısı "Devletimiz, hayvanlara tecavüz edenlere hapis cezası verilmesini ne zaman yasalaştıracak acaba? Erteleme olmadan..." yorumunu yaptı. O tweetin altına gelen "Köpek çözüldükten sonra kaçmıyor etmiyor size noluyo? Tek sorun ortalık yerde yapması olarak gözüküyor / Söylediğiniz gibi tecavüzse evet ben de karşıyım ama pek tecavüz gibi durmuyor" yorumu ise kan dondurdu.

Yorumu yapan kullanıcının ise daha sonra Twitter hesabını kapattığı görüldü.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler