Konya’da iki işçi hayatını kaybetti

Konya’da iki işçi hayatını kaybetti

Konya’da baz istasyonu tamir etmek gittikleri özel bir firmaya ait şantiye arazisinde etrafında hiçbir güvenlik önlemi bulunmayan ve üzeri karla kaplı 6 metre derinliğindeki foseptik çukuruna kamyonetle düşen 47 yaşındaki Seyit Ahmet Kurt ve 30 yaşındaki Muharrem Çağlar boğularak yaşamını yitirdi.

Haber Merkezi – Olay, dün saat 07.30 sıralarında Konya-Karaman Karayolu Gökhüyük mevkiinde bulunan ve özel bir firmaya ait olan yol yapım şantiyesi içerisinde meydana geldi. Şantiye içerisinde bulunan ve çalıştıkları firmaya ait baz istasyonunun arıza yaptığını öğrenen evli ve 3 çocuk babası tekniker 47 yaşındaki Seyit Ahmet Kurt, arkadaşı evli ve 1 çocuk babası 30 yaşındaki Muharrem Çağlar ile birlikte şantiyeye geldi. Şantiyede kimsenin bulunmadığı sırada bölgeye gelen Ahmet Kurt yönetimindeki 06 DG 3193 plakalı kamyonet ile şantiye içerisindeki baz istasyonunun bulunduğu bölüme doğru ilerlerken üzeri metal saç ile kapatılmış, etrafında hiçbir güvenlik önlemi bulunmayan ve üzeri karla kaplı olduğu için de fark etmediği 6 metrekare çapındaki foseptik çukuruna düştü.

Bir süre sonra şantiyeye gelen işçiler, teknikerlerin içerisi atık su dolu olan yaklaşık 6 metre derinliğindeki foseptik çukuruna düştüğünü gördü. Olay yerine itfaiye ve 112 acil servis ekipleri çağırıldı. Uzun süren uğraşlar sonrası foseptik çukurundan çıkarılan kamyonetin içerisindeki Seyit Ahmet Kurt ve Muharrem Çağlar’ın boğularak hayatını kaybettiği belirlendi. Jandarma’nın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Kurt ve Çağlar’ın cenazeleri otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırıldı.

Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Kaynak:DHA

Etiketler: İş cinayeti, Konya

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler