Konya Belediyesi’nden Rakka’daki iş makinesi açıklaması: Logo bize ait değil, fotoğraflar fotomontaj

Rakka’da bulunan ve üzerinde AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nin logosunun bulunduğu açıkça görülen araç hakkında açıklama yayınlayan Konya Büyükşehir Belediyesi, logonun kendilerine ait olmadığını ve fotoğrafların fotomontaj olma ihtimallerinin olduğunu belirtti.

Konya Belediyesi’nden Rakka’daki iş makinesi açıklaması: Logo bize ait değil, fotoğraflar fotomontaj

IŞİD’den temizlenen Suriye’nin Rakka kentinde, üzerinde Konya Büyükşehir Belediyesi’nin logosunun yer aldığı bir kamyonetin bulunduğu öne sürüldü.

Sputnik’in haberine göre, söz konusu kamyonetin fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması üzerine belediyenin resmi sitesinden yapılan açıklamada, iddia yalanlanarak, “Bu tür kasıtlı ve algı oluşturmaya yönelik haberler ülkemizi karalama çabalarının bir uzantısıdır. Ülkemizi ve şehrimizi illegal örgütlerle irtibatlı gibi gösteren iddialar tamamen asılsızdır” dendi.

‘Logo, belediyenin logosu değil; fotoğraf fotomontaj’

Fotoğraflardaki aracın belediye envanterine kayıtlı olmadığı savunulan açıklamada, “Söz konusu fotoğrafların nerede ve nasıl çekildiği belli olmadığı gibi fotomontaj olma ihtimali de oldukça yüksektir. Zira fotoğraftaki aracın alt ve üst yapısı ile oynanmış ve birbiri ile uyumlu olmadığı rahatlıkla görülmektedir. Araç üzerinde görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir” ifadeleri yer aldı.

[Haber görseli]

‘Belediye açıkça yalan söylüyor’

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu açıklamasına itiraz, gazeteci Metin Cihan’dan geldi. Twitter hesabından, aynı logonun yer aldığı belediyeye ait bir temizlik aracının fotoğrafını paylaşan Cihan, “Konya Belediyesi’nin açıklaması hepten berbat ama özellikle logo konusunda anında şüpheye düşüp belediye sitesine göz attım ve bakın ne buldum. Açıkça yalan söylüyorlar” diye yazdı.

Ne olmuştu?

Suriye Demokratik Güçleri tarafından IŞİD’den temizlenen ve öncesinde IŞİD çetelerinin başkenti olarak görülen Rakka’da, AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir iş aracı bulunmuştu. Mayın temizleme çalışmaları sırasında bulunan aracın üzerinde belediye logosunun ve “Resmi hizmete mahsustur” yazının bulunması dikkat çekmişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler