‘Kontrollü darbe’ye “kandırıldık” perdesi

Yayımladığımız video hakikatlerin Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli başta olmak üzere siyasal iktidar kurmayları, onların yancısı medya ve her türden kalemşorları tarafından nasıl tersyüz edildiğinin çarpıcı bir belgesi. Erdoğan ve Bahçeli “kontrollü darbe”yi “kandırıldık” perdesi ile örtbas etmeye çalışıyor.

‘Kontrollü darbe’ye “kandırıldık” perdesi

SiyasiHaber

Yayımladığımız video hakikatlerin Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli başta olmak üzere siyasal iktidar kurmayları, onların yancısı medya ve her türden kalemşorları tarafından nasıl tersyüz edildiğinin çarpıcı bir belgesi. Erdoğan ve Bahçeli “kontrollü darbe”yi “kandırıldık” perdesi ile örtbas etmeye çalışıyor.

Hiçbir mistifikasyon şu gerçeği gizleyemez: Fettullah Cemaati 12 Eylül’den itibaren Türkiye’de demokrasiyi boğmak, sol/sosyalist/muhalif güçleri marjinalleştirmek, toplumsal dokuyu İslamileştirmek için taammüden önce 12 Eylül darbecileri, ardından siyasal iktidarlar eliyle devlet katında kadrolaştırılmıştır. Cemaat’in kadrolaşması AKP İktidarı döneminde zirveye çıkmıştır. Bu dönemde Cemaat’in devlette kadrolaşması sadece yaygınlaşmamış, Cemaat aynı zamanda siyasal iktidarın ortağı da olmuştur. İşte bu nedenle yayımladığımız videoda Fettullah Gülen’e övgüler düzülmektedir. Siyasal iktidarı paylaşanların birbirlerini kollamalarından daha doğal ne olabilir ki?

Bugün hançerelerini yırtarcasına Fettullah Cemaati’ni “terör örgütü” ilan edenler dünün can ciğer ortaklarıdır. Cemaat AKP eliyle devlet katında daha fazla kadrolaştıkça biti kanlanmış, biti kanlandıkça pastadan daha fazla pay talep etmeye kalkışmış, pastanın bölüşülmesinde anlaşamayan ortaklar nihayetinde kanlı bıçaklı düşman olmuşlardır. Yalın hakikat budur. Gerisi baştan aşağıya tiyatrodur.

AKP İktidarı bu ortaklığın hesabını vermek istemiyor. “Kandırıldık” retoriğine inanmamızı bekliyor. Bu bütünüyle yalandır. Arka arkaya gelen kumpas davalarının göğüslerini gererek “savcısı” olduğunu ilan edenlerin kandırılmış olduklarına inanmamız isteniyor. Hakikat tam tersidir. Her ne yaptılarsa birlikte, taammüden, her türlü hile, hurda, kumpas ve entrikayı çevirerek birlikte yapmışlardır. Bu nedenle kandırılmış olmaları mümkün değil.

Eğer gerçekten bir kandırılmadan söz edilecekse kandırılmış olan muhtemelen “Cemaat”tir. Sırtı sıvazlana sıvazlana devletin her katında kadrolaşmasına olanak verilenler, pastadan daha fazla pay istediklerinde muhtemelen onlara verdiğimizle yetinin denmiştir. Böylelikle ip kopmuş, iş 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne kadar varmıştır.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nde de muhtemelen kandırılan AKP değil, Cemaat’tir. AKP’nin teşvikiyle TSK’nın üst komuta kademesi darbe yandaşı olduğu izlenimi uyandırarak TSK içindeki Cemaat kadrolarını darbeye teşvik ederek tezgaha getirmiştir. Eldeki bütün veriler hakikatin böyle olduğunu ortaya koymaktadır. Bu itibarla da 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi hayatını kaybedenlerden Cemaat kadar AKP İktidarı ve onun dümen suyundaki dönemin TSK komuta kademesi de sorumludur.

Aslında fazla söze gerek yoktur. Sabah akşam bütün televizyonlarda yüzünü gördüğümüz Tayyip Erdoğan’ın darbeden bir hafta önce ortadan kaybolmuş olması, yaverlerinin bile nerede olduğunu bilmemesi hakikati olanca çıplaklığıyla ortaya koymaktadır. 15 Temmuz Darbe Girişimi bizzat Tayyip Erdoğan ve AKP kurmayları ile TSK üst komuta kademesi tarafından teşvik edilerek kışkırtılan bir kalkışmadır.

Kılıçdaroğlu 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne “kontrollü darbe” diyor. Kırk yılda bir de olsa Kılıçdaroğlu’nun söylediği doğru laflardan biridir bu. 15 Temmuz Darbe Girişimi basbayağı “kontrollü darbe”dir. Kontrol eden de Tayyip Erdoğan’dır. Hiçbir mistifikasyon bu hakikati değiştiremez.

Yayımladığımız videoyu CHP milletvekili Veli Ağbaba derlemiş. Bu video ve sosyal medyada yer alan birçok bu içerikte video muhtemelen AKP iktidar katından indiğinde açılacak “kontrollü darbe” davalarının delil dosyalarında yer alacaktır.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler