Konkordato sağlık sektörüne sıçradı: 'Beş yıldızlık konfor' iddialı hastane konkordato ilan etti

Konkordato dalgası sağlık alanına da sıçradı. Ankara’da 2016’da “Türkiye’nin beş yıldızlı otel lüksündeki en konforlu hastanesi” iddiasıyla açılan Özel Minasera Aldan Hastanesi konkordato ilan etti. Ankara, İstanbul ve Gebze merkezli üç şirket de benzer başvuruda bulundu.

Konkordato sağlık sektörüne sıçradı: 'Beş yıldızlık konfor' iddialı hastane konkordato ilan etti

Ekonomide yüksek faiz-yüksek döviz-yüksek enflasyon sarmalında kriz derinleşirken, konkordato ilan eden şirketlere her geçen gün yenileri ekleniyor.

Konkordato dalgası son olarak sağlık alanına sıçradı. Ankara Çayyolu’nda 2016 yılında “Türkiye’nin beş yıldızlı otel lüksündeki en konforlu hastanesi” iddiasıyla açılan, açıldığı günden itibaren çalışanlarının maaşlarını düzenli ödememesiyle adını duyuran ve 2017 sonunda faaliyetine ara veren Özel Minasera Aldan Hastanesi konkordato ilan etti.

Bunun yanı sıra Ankara merkezli olup sondaj makinesi ve ekipmanı üreten Delta Makine, İstanbul merkezli olup ayakkabı, deri bakım ürünleri ve ayakkabı finisaj kimyasalları üreten Haff Kimya ile Gebze merkezli olup alüminyum üreten Teksan Makine de ekonomik krizi gerekçe göstererek konkordato başvurusunda bulundu.

(Sendikaorg)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler