Kocaeli'de tekstil fabrikasındaki yangında 4 işçi hayatını kaybetti

Kocaeli Çayırova'daki tekstil fabrikasında çıkan yangında 4 işçi hayatını kaybetti. Yangın kontrol altına alınırken dumandan etkilenen 5 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kocaeli'de tekstil fabrikasındaki yangında 4 işçi hayatını kaybetti

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde bir tekstil fabrikası ve lojistik deposunda çıkan ve kontrol altına alınan yangında itfaiye ekipleri ilk belirlemelere göre 4 kişinin cesedine ulaştı. Yangın sırasında fabrika içerisinde "yabancı uyruklu işçilerin olduğu" belirtilmişti.

AA'nın haberine göre Cumhuriyet Mahallesi'nde, çevresinde de fabrikalar bulunan büyük bir alana kurulu 4 katlı tekstil fabrikası ve lojistik deposunda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine Kocaeli merkez ve ilçeleriyle İstanbul itfaiyesi sevk edildi.

Alevlerin çevredeki fabrikalara sıçramaması için önlem alan itfaiye ekipleri, zaman zaman patlama sesleri de duyulan yangına güçlükle müdahalede bulundu.

Yangın, 30'a yakın araçla itfaiye ekiplerinin 5 bölgeden yürüttüğü yaklaşık 4,5 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı.

Yangın sırasında içeride bugün mesaiye gelen yaklaşık 30 kişi bulunduğu, birçoğunun kendi imkanlarıyla dışarı çıktığı, yaralanan 5 kişinin ise çevre hastanelere kaldırıldığı öğrenildi.

İtfaiye ekipleri, içeride mahsur kalanlar olduğu ihbarı üzerine de çalışma başlattı.

Daha sonra binaya giren itfaiye ekipleri üçüncü katta ilk belirlemelere göre 4 kişinin cansız bedenine ulaştı.

İtfaiye ekiplerinin, yangını soğutma ve binada mahsur kaldığı tahmin edilen kişi ya da kişileri arama çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanından açıklama

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı duyar duymaz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin yangına müdahale etmeye başladığını söyledi. Çiftçi, yangının nasıl başladığının olay yeri incelemesi sonucunda ortaya çıkacağını, şu anda kendilerine ulaşan herhangi bir bilginin olmadığını belirtti.

Olay yerine gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak da ekiplerin çalışmalarını yakından takip etti.

2018 yılında en az 1923 işçi iş cinayetinde öldü

İSİG'in verilerine göre 2018 yılında en az 1923 işçi iş cinayetinde hayatını kaybetti. Bu işçilerden 50'si patlama ve yanma sonucu yaşamını yitirdi. 

Etiketler: Kocaeli, İş cinayeti

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler