KKTC'den sınır dışı edilen Barbaros Şansal, İstanbul'da linç edilmek istendi

Modacı Barbaros Şansal, sosyal medyadaki paylaşımı gerekçesiyle KKTC'den sınır dışı edilip İstanbul'a getirildi. Gözaltına alınan Barbaros Şansal, Atatürk Havalimanı apronunda saldırıya uğradı.

KKTC'den sınır dışı edilen Barbaros Şansal, İstanbul'da linç edilmek istendi

Yılbaşı tatili için geldiği KKTC'de gözaltına alınan modacı Barbaros Şansal, Türk Hava Yolları'nın 20.55 tarifeli uçağıyla İstanbul'a gönderildi.

Sosyal medyadaki paylaşımı sebebiyle gözaltına alınan Şansal ile bindirildiği uçaktaki yolcular arasında gerginlik yaşandı.

Şansal'ı yanında bulunan polislerin gözleri önünde uçağın merdivenlerinden alarak saldırmaya başlayan saldırganların kim oldukları, uluslararası bir havalimanında aprona nasıl giriş yaptıkları sorulara neden oldu.

İfade verdi

Barbaros Şansal, saldırının ardından polise ifade verdi. Şansal'ın bugün savcılığa sevk edilmesi beklenirken Avukat Efkan Bolaç, Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Barbaros Şansal'ın sağlık durumunun "genel olarak iyi" olduğunu söyleyen Bolaç, "Beline ve böbreklerine tekme atılmış. Ellerinde ve vücudunda çizikler var" ifadelerini kullandı.

Linç girişimine destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Cemil Barlas'ın da aralarında bulunduğu isimler, sosyal medyadan Şansal'a yapılan linci destekledi.

Gökçek, Şansal'ın linçten sonraki fotoğrafını paylaştı.

CNN Türk sunucusu da hedef göstermişti

T24'ün aktardığına göre CNN Türk sunucusu Beste Uyanık, KKTC'den sınır dışı edildikten sonra Türkiye'ye getirilen ve havalimanını apronunda bir grup tarafından linç edilmek isteyen modacı Barbaros Şansal için "Haddi bildirilmeli" ifadelerini kullanarak Şansal'ı hedef göstermişti.

Barbaros Şansal, yılbaşı günü sosyal medyada yaptığı bir paylaşımın ardından KKTC'den sınır dışı edilerek Türkiye'ye getirilmişti. ardından sınır dışı etti. Şansal, İstanbul'a gelmesinin ardından havalimanı apronunda saldırıya uğradı.

CNN Türk'te Özel Sektör programını sunan Uyanık, Şansal İstanbul'a getirilmeden önce paylaştığı bir mesajda "Haddi bildirilmeli" ifadelerini kullandı. Uyanık, Şansal'a linç girişimi sonrası bu mesajını sildi.

 

(Facebook mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üstteki 'paylaş' sekmesinden 'Tarayıcıda Aç' seçeneğine tıklayarak videoyu izleyebilirler.)

Etiketler: barbaros şansal, Linç

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler