Kızılay'dan bir skandal daha: İhtiyaç sahiplerine dağıtılacak alışveriş kartları kayboldu

İhtiyaç sahiplerine dağıtılması gereken kurban etlerinin AKP'li vekilin otelinde ortaya çıkmasının ardından Kızılay yine bir skandalla gündeme geldi. Kızılay İzmir Şubesi'nde ihtiyaçlar sahipleri için hazırlanan 144 bin TL değerindeki alışveriş kartları kayboldu

Kızılay'dan bir skandal daha: İhtiyaç sahiplerine dağıtılacak alışveriş kartları kayboldu

Geçtiğimiz günlerde kurban etlerinin AKP'li vekilin otelinde çıkmasının ardından bu kez de Kızılay İzmir Şubesi'ne ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere gönderilen 144 bin TL'lik alışveriş kartlarının kayıp olduğu iddia edildi. Kayıp kartlardan dolayı oluşan açığı kapatmak için kurumda çalışan personelden zoraki olarak 10-15 bin lira para kesildiği iddia edildi. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel konuyu Meclis'e taşıdı.

Sertel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya konuyla ilgili müfettiş görevlendirilip görevlendirilmeyeceğini sordu. 2018 yılında Kızılay İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine AKP’den Gaziemir belediye başkan adayı gösterilen Kerem Fahri Baykalmış'ın getirildiğini hatırlatan Sertel, İzmir Şubesi'nde yaşananları anlattı:

  • En tepeden en alt kademeye kadar siyasileşen ve AKP'li kadrolarca basamak olarak kullanılan Türk Kızılay'ının içine düştüğü durum çok üzücü. Yandaş isimlerin yönetiminde olan Kızılay'ın kah kavurmaları otellerden çıkar kah ihtiyaç sahiplerinin alışveriş kartları kaybolur. Halkımız Kızılay'ın amacından saptığını ve yandaşların kurumda cirit attığını düşünüyor. Bunun bir örneği de İzmir'de yaşandı.
  •  
  • Kızılay İzmir Şubesi'ne 2014 seçimlerinde AKP Gaziemir Belediye Başkanı Adayı olan ve kaybeden Kerem Fahri Baykalmış atandı. Baykalmış ve yönetimi görevde iken bir süre önce ihtiyaç sahiplerinin kullanması için dağıtılan 100 ve 200 TL'lik alışveriş kartlarının 500'den fazlasının ‘kaybolduğu' iddia ediliyor.
  •  
  • 144 bin TL'lik kayıp kartların faturası da kurumda çalışan 10 kadar personele kesiliyor. Personelden 10-15 bin lira arasında para zoraki olarak alınıyor. Parası olmayandan kredi çekip ödemesi isteniyor. İşlerini kaybetme korkusu yaşayan personel de bu paraları istemeye istemeye veriyor. Şube yönetimi kartların nasıl kaybolduğunu ortaya çıkarmak yerine bu şekilde üzerini kapatmayı tercih ediyor.

(Yol TV)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler