Kısa Film Kolektifi 2. Film Festivali başladı

2. Kısa Film Kolektifi Film Festivali, bu yıl 17-19 Şubat arası Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi ve Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezinde.

Kısa Film Kolektifi 2. Film Festivali başladı

Kadıköy Belediyesi, bu yıl 2. Kısa Film Kolektifi Film Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. 10 Şubat’ta Festival Afişleri Sergisi ile başlayan festival 17 Şubat’tan itibaren Barış Manço Kültür Merkezinde kısa film seçkileri, Kolektif Muhabbetler ve sesli betimleme özel seansıyla devam edecek. Kısa Film Kolektifi, önemli kısa film festivallerinde kaçırılan ya da tekrar izlenmek istenen kısa filmleri, amatör ve profesyonel sinemacıları aynı platformda buluşturmayı hedefliyor.

Festival’in Kolektif Muhabbet adı altındaki etkinliğinde söyleşiler de düzenlenecek. 17 Şubat’taki Açılış Gecesi’nde Zeynep Özbatur Atakan moderatörlüğünde Tayfun Pirselimoğlu ile “Kısadan Uzuna”, 18 Şubat’ta ise Zeynep Ünal Moderatörlüğü’nde Emin Alper ile sineması üzerine söyleşi yapılacak. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali, Filmmor, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Uluslararası İstanbul Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, Documentarist, Canlandıranlar, Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Hisar Kısa Film Seçkisi, Sürdürülebilir Yaşam Filmleri Festivali’nin kısa film seçkileri 17 Şubat’tan itibaren Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi ve Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezinde izlenecek. 

Festivalin broşürüne buradan ulaşabilirsiniz. 

(KÜLTÜR SERVİSİ)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler