Kılıçdaroğlu:Rabia Naz’ın ölümünde Ankara’da bir güç adaletin önünü tıkıyor

Kemal Kılıçdaroğlu, evinin önünde yaralı bulunduktan sonra hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz’ın davasıyla ilgili konuştu ‘Ankara’da bir güç adaletin önünü tıkamaya çalışıyor’ dedi.

Kılıçdaroğlu:Rabia Naz’ın ölümünde Ankara’da bir güç adaletin önünü tıkıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Gündeminde Giresun’da evinin önünde yaralı halde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz vardı. Kılıçdaroğlu, Rabia Naz hakkında intihar ettiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını, adli tıp raporunun da bunu ‘bedensel travma’ olarak verdiğini ifade etti

Ankara olayı kapatılmak isteniyor

Kılıçdaroğlu, yargıya taşınan olayın Ankara’daki bir güç tarafından engellenmeye çalıştığını belirterek şunları söyledi; ‘Savcı yasak getiriyor. Gazeteci Metin Cihan araştırmaya başlıyor, olay kapatılmak isteniyor.Ankara’da bir güç adaletin önünü tıkamaya çalışıyor. Polisler, savcı olayları kapatmak istiyor. Buradan bütün yargı camiasına sesleniyorum: Sizin göreviniz delilleri karartmak değil delilleri ortaya çıkarmak. Bir çocuğun göz göre göre öldürülmesine tanıklık etmek değildir, bunu yapanları adalete teslim etmektir. Rabia Naz’ın ne günahı vardı? Yargının görevi de Ankara’dan gelen telefonlarla olayları kapatmak değil, adaleti teslim etmektir. Sonra babaya akli dengesi yerinde değildir dediler. İnsaf.’ dedi.

(Yeni Yaşam)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler