Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘5 kuruşluk’ dava

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yaptığı basın açıklamasında Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a “ederince” dava açacağını, tazminat bedelinin 5 kuruş olacağını belirtti.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘5 kuruşluk’ dava

Dün TBMM’de yaşanan olaylardan sonra, bir basın açıklaması düzenleyen Faik Öztrak, olayı değerlendirdi ve Kılıçdaroğlu tarafından bir dava açacaklarını söyledi.

 

Öztrak’ın açıklamasının satır başları ise şöyle:

“Dün TBMM’de son derece utanç verici bir olay yaşadık. Saray’dan geldiği anlaşılan bir emirle Engin Özkoç’a planlı bir saldırı ve linç girişimi gerçekleştirildi. AK Parti grubu tarafından gerçekleştirilen bu planlı saldırıyı şiddetle lanetliyoruz.

Ak Parti genel başkanı cumhurbaşkanlığı koltuğunun arkasına saklanarak hiçbir edep sınırı gözetmeden sayın genel başkanımıza hakaret etmiştir. Şerefiz, hain, alçak… deyince sert konuşmuş oluyor cumhurbaşkanı yandaş medyaya göre. Kendi gazeteleri açıkça bunu yazmış.

Ak Parti genel başkanına soruyoruz; “Askerimizi hava üstünlüğü olmadan neden İdlib’de dar bir bölgeye hapsoldunuz?” Cevap: “bunu soran şerefsizdir” Biz bu soruları milletimiz adına soruyoruz.

Kimse partimizin bu hakaretleri içine sindirmesini bekleyemez. Engin Özkoç aynı ifadeleri kullanarak iade etmiştir. Genel Başkanımız Ak Parti genel başkanına ederince dava açmaktadır. Erdoğan’a 5 kuruşluk dava açmaya karar vermiştir”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler