Kılıçdaroğlu'ndan Bilal oğlana: Babacığım paraları sıfırlayamadım diyen sen değil miydin?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında 2 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle açılan dava hakkında "Kim açmış Bilal oğlan açmış. Bilal oğlan ben seni iyi tanırım. ‘Babacığım paraları sıfırlayamadım’ diyen sen değil miydin?" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Bilal oğlana: Babacığım paraları sıfırlayamadım diyen sen değil miydin?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Irak ile yaşanan Başika kampı gerilimi nedeniyle hükümeti daha dikkatli bir dil kullanmaya çağırdı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Dubai Tv’ye verdiği demeç nedeniyle mezhebi gerilime neden olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu konuşmasında, Bilal Erdoğan’ın şikayeti nedeniyle hakkında 2 yıl 8 ay hapis talebiyle açılan davaya da değindi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Son bir kaç ayda şehit sayımız 88. Bu terör böyle önlenmez diyorduk. Anlamazsınız dediler. 2002’de terörsüz Türkiye devraldılar şimdi terör batağındayız. Bize bunları kusuru yok dememizi bekliyorlar. Vatandaşın acısını kim dillendirecek. Ülkemizde barış ve huzurun olmasının istiyoruz. Teröre hep birlikte karşı çıkmamız gerekiyor. Yeri geldiğinde eleştirmekten kaçınmayacağız. AKP Van Özalp ilçe başkanı ve Muş’ta da AKP ilçe başkanı öldürüldü. Başbakan ve AKP camiasına başsağlığı diliyoruz. Terör kime yönelirse yönelsin karşıyız. Birlikte mücadele etmek hepimizin görevimizdir.

Haber yaptı diye muhabirin evi arandı

Bu sabah erken saatlerde bir gazetecinin (Ferit Demir) evi basıldı. DHA’nın Tunceli’de görev yapan muhabirin evi basıldı. Tunceli’deki protestoları haber yaptı diye evi basılıyor. Ne zamandan beri bir gösteriyi izlemek gazeteci için suç oldu. Öyle isteniyor ki hiç bir şey haber yapılmasın. Şehit haberi de yapılmasın isteniyor. Bir haberi yapmak ne zamandan beri propaganda oluyor? Gazeteciyi suçlamak bizim haber alma hakkımızı kısıtlamaktır.

Gar katliamı

10 Ekim 2015 Ankara Garı’nda iki canlı bomba 101 vatandaşımızın hayatına mal olan bir terör saldırısını düzenledi. Rakam kesin değil, kimisi 107 diyor, kimisi 102 diyor. Ama biz rakamı savcıdan alınan iddianameden aldık. Gar’da güle oynaya barış isteyen insanlar. Bu ülkenin gençleri huzurla yaşamak istiyorlar, terörsüz bir Türkiye istiyorlar. Bütün partiler gittiler. Ankara’daki bütün büyükelçiler terörün olduğu yere karanfiller bıraktı. Dün bunun yıl dönümü, aileler gelmiş, yine anmak istiyor. Biber gazı jop… Türkiye’ye yakışmıyor! Bir annenin çocuğunun öldü yere karanfil bırakması suç mu? Biz bu ayıbı ortadan kaldırmak için daha ne kadar bekleyeceğiz. Önlemi almayan hükümet ama terörü gerçekleştirenler IŞİD terör örgütünün üyeleri. Yani İrak Şam İslam Devleti militanları. Koktely terör demeye başlamışlardı o dönem. Şimdi IŞİD terör örgütünden dert yanmaya başladılar. IŞİD 70 ilden eleman devşirirken bu ülkenin yönetiminde kim vardı!

Yol ayrımına gelindi

Dış politika ayrıma geldi. Musul operasyonu başlıyor.  Musul operasyonu ne demek? IŞİD operasyonu sonrası bölgedeki yeni senaryoları hayata geçirmek! Türkiye’nin burada çok dikkatli bir dil kullanması gerkeiyor. Sayın Erdoğan, Dubai TV’ye verdiği bir demeçle meshebi bir gerilime neden oldu. Bunun üzerine Irak Türkiye’ye Başika’yı terk et dedi. Kullanacağınız dil çok önemli.

İki tane Başbakan var

Burada önemli bir olayla karşı karşıyayız. Dışişleriyle ilgili konuşması gereken biri varsa Dışişleri Bakanı’dır, o konuşmuyorsa Başbakan konuşur. Neden Cumhurbaşkanı konuşuyor? Enerji konferansı yapıyor, Başbakan yok ortada. İki tane resmi Başbakan var, biri fiili başbakan Binali Yıldırım, biri gölge başbakan Berat Albayrak

Sayın Binali Yıldırım, koltuğunuzun hakkını verin ve yetkilerinizi başkalarıyla paylaşmayın. Aksi halde siz kan kaybediyorsunuz. Musul ile ilgili birinin konuşması gerekiyorsa konuşacak kişi Dışişleri Bakanıdır, Başbakandır, Cumhurbaşkanı değil…

Esnaf kepenk kapatıyor

İstanbul’da bir Laleli esnafı vardı! Bunlar bir tarih yazıyorlardı. Avrasya’dan ağırlıklı olarak Rusya’dan gelenler Laleli’den alışveriş yapıyordu. Kapalıçarşı’da bir dükkanın hava parası bile bir servetti. İstanbul’da Bağdat Caddesi’nin hava parası dudak uçuklardı. Şimdi dükkanlar kapanıyor. Bütün bunlara baktığımızda Türkiye iyi yönetilmiyor. Otellerde eskiden yer bulamazdınız. Turizm bölgelerini saymıyorum İstanbul gibi turizm şehrinden söz ediyorum. Korkularından bir şey söyleyemiyorlar. Acaba bir şey söylersek bizi de hapse atarlar mı diye korkuyorlar. Ben şimdi Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verenlere sesleniyorum. 14 yıl boyunca ne istedilerse yaptılar. Ama bütün başarısızlıklarını belli gruplara yükleme konusunda ciddi bir başarı elde ettiler.

Efendim biz bunu yapmayacaktık ama PKK bizi kandırdı, efendim bizi cemaat kandırdı. Ama siz şunu sormadınız: Yav kardeşim size oy verdik de her gelen sizi kandırsın diye mi oy verdik! Herkesin oyuncak haline getirdiği bir iktidar Türkye’yi yönetebilir mi? Elinizi vicdanınıza koyun ona göre karar verin. Türkiye artık bu kadar ağır yükü taşıyamıyor.

O zaman senin FETÖ'den farkın yok

14 yıldır FETÖ’den haberimiz yok diyorlardı. Açıkladım burada MGK’da altına attıkları imzayı. Emrullah İşler, şöyle bir açıklama yapıyor: O konu bizim tarafımızdan MGK gündemine getirilmemiştir. Yani karar aldılar ama hiç bir işlem yapmadılar. Nasıl oldu da sizi kandırdılar o zaman? Aynı menzile farklı yoldan gidiyorsanız zaten farklı bir iş yapamazsınız. O zaman senin FETÖ’den bir farkın yok demektir.

Binlerce kişiyi işinden ettiler, yüzlerce gazeteci hapiste

Diyorlar ki gidiyoruz kimseye darbe girişimini anlatamıyoruz. Üniversitelerden hocaları attınız mı attınız. Binlerce öğretmeni işinden ettiniz mi? Sorgusuz sualsiz askerleri hapse attınız mı, yüzlerce gazeteciyi hapse attınız mı, attınız, yüzlerce iş adamının mal varlığına el koyup devletin kasasına attınız mı, attınız. Gaziantep’de el konulan fabrikadaki işçilerin hakkına kim sahip çıkacak?

 Bilal oğlan dava açmış

Binlerce mağdur var, şimdi hakimlere baskı yapılıyor, sakın ola beraat kararı vermeyin diye. Bugün savcı benim hakkımda dava açmış. 2 yıl 8 aylık hapis istemiyle. Değil 2 yıl 8 ay 2008 ay hapis cezası açmazsanız adam değilsiniz. Kim açmış Bilal oğlan açmış. Bilal oğlan ben seni iyi tanırım. ‘Babacığım paraları sıfırlayamadım’ diyen sen değil miydin?

Mağdurlara sahip çıkacağız

Biz bütün mazlumlara sahip çıkacağız. Cezaevlerinde işkence de var kötü muamele de var. Ben bunu dile getirmeyeceğim de kim dile getirecek! O kadar ki ben size örnek vereyim; 12 Eylül darbe sonrası darbecilerin en çok korktuğu şey işkence iddialarıydı. Bütün hapishaneleri açarlardı dışarıdan gelenler gelip gezerlerdi. Hapishaneleri açmaktan korkuyorlar. Diyorlar ki ey Kılıçdaroğlu Yenikapı ruhu ne oldu! Ben özgürlükleri savunuyorum, ben Yenikapı’da bunların hepsini savundum. Benim inancıma göre zalime teslim olmayız!

‘Edebiyat yapıyorsunuz’ diyorlar. Edebiyat yapmıyoruz. 16 günlük çocuğu annesinden koparırsanız bu edebiyat değildir. Ey Binali Yıldırım bende çoluk çocuk sahibisin. Eşine sor bakayım o çocuk nedir annesi için.” (Gazete Duvar)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler