Kılıçdaroğlu’ndan ‘Barış Akademisyenleri’ kararı değerlendirmesi: “Karar doğru ama 1 oy farkla alınması kaygı verici”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin "barış bildirisi"ne imza atan akademisyenlerin başvurusu üzerine aldığı hak ihlali kararını değerlendirdi. “Karar doğru ama 1 oy farkla alınması kaygı verici”

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Barış Akademisyenleri’ kararı değerlendirmesi: “Karar doğru ama 1 oy farkla alınması kaygı verici”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Belediye Başkanları Buluşması'nın yapıldığı May Resort'ta basın toplantısı yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin "barış bildirisi"ne imza atan akademisyenlerin başvurusu üzerine aldığı hak ihlali kararını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Karar doğru ama 1 oy farkla alınması demokrasi için kaygı verici. Barış bildirisine imza attı diye adam üniversiteden mi atılır?" dedi. 

 

“Bir buhran dönemi yaşanıyor”

"Türkiye bir buhran dönemi yaşıyor, işsiz sayımız artıyor" diyen Kılıçdaroğlu, "Biz CHP olarak bu krizden nasıl çıkılacağını, işsize nasıl iş bulacağımızı halka anlatmak zorundayız. Toplumun her kesimi üretecek. İsrafı belediyelerle için yasakladık" ifadelerini kullandı.

 

“Erdoğan’ın tahtı sallanmaya başladı”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, yeni parti tartışmalarına ilişkin de"Ak Parti topluma yük olan bir parti konumundadır. Demokrasiyi savunuyorsanız herkesin parti kurma hakkı vardır. Erdoğan çekiniyor, tahtı sallanmaya başladı bunu görüyor" dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler