Kılıçdaroğlu: 'Şehitler tepesi boş kalacak'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İdlib'de TSK'ya yönelik saldırıyla ilişkin yaptığı açıklamada, “Millet İttifakı'nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Bir tek askerimizin tırnağına zarar gelmesini istemiyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu: 'Şehitler tepesi boş kalacak'

 

Cumhuriyet Halk Parti Meclis Grubu Toplantısı öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarda bulundu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Gezi Direnişi üzerinden kendisine yönelik "Bu ülkeyi sevdiklerini ilan edenler ne yazık ki aydınlık gençler diye ana muhalefetin başı bu gençleri ilan etmeye çalıştı. Bunlar aydınlık filan değil tamamıyla aldatılmış gençler. Bu da ifademin en iyi yanıdır" sözlerine tepki gösteren CHP Lideri Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Erdoğan'ın yaptığı konuşma beni derinden etkilemiş durumda. Daha cenazeler defnedilmedi. Bu nasıl bir konuşma? Yaralar sarılmadan bu nasıl kahkahadır? 

Derdi benim. Ya arkadaş benden ne istiyorsun sen? Ya acı günde bari kavga etmeyelim. Düşünelim. Türkiye'yi bu dertten nasıl kurtarırız? Bunu düşünelim. Memlekete başsağlığı dileyelim.

Buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet İttifakı’nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak.

Yazık günah değil mi? Bir başsağlığı dileyin.

Sanki olağan bir işmiş gibi, Bu Meclis niye var? Bütün vatandaşlarımızada şunu söylemek isterim. Başımız sağ olsun. Hiç kimsenin tırnağına zarar gelmesini istemiyoruz.

Tuzun koktuğu yerde ne söylenir.?"

 

CHP, AKP'nin şoven milliyetçilik silahı karşısında savunmasızdır

CHP teskerelere oy veriyor. Ortak İdlib açıklaması yayımlıyor. Sonra da bizim iktidarımızda şehitler tepesi boş kalmayacak diye konuşuyor. Bu CHP'nin iflah olmaz çelişkisidir. 

CHP, AKP'nin şoven milliyetçilik silahı karşısında savunmasızdır. Bir o yana bir bu yana yalpalamaktadır. CHP gibi partilerin kararlı bir barış savunucusu olmaları mümkün değildir.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler