Kılıçdaroğlu: Kaftancıoğlu İstanbul'da başarılı oldu diye cezalandırılıyor

Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasını değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’nun yerel seçimlerde başarılı olduğu için cezalandırıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu: Kaftancıoğlu İstanbul'da başarılı oldu diye cezalandırılıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yerel seçimlerde başarılı olduğu için cezalandırıldığını söyledi.

Canan Kaftancıoğlu’na verilen ceza sonrası açıklamalarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “adaletsizlik Türkiye’nin itibar kaybıdır, düşünce özgürlüğü zenginliktir” ifadelerini kullandı.

“İstanbul seçimlerinde başarılı olduğu için ceza veriliyor. Neden farklı düşünüyorsun diye ceza veriyorsun. Canan Kaftancıoğlu’ndan intikam alacağız; İstanbul seçimlerinde başarılı oldu diye” şeklinde konuşan Kılıçdaroğlu, “Adalet yok bu ülkede. Hakim karar verirken vicdanına değil saraya bakıyor” dedi.

'Adalet arayışını sağlayacağım' 

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü, “Hangi görüşten olursa olsun ben adalet arayışını sağlayacağım ve gerçekleştireceğim. Bu ülkede adaletsizlik hukuksuzluk olmamalı. Bu toprakların ruhuna aykırıdır. Düşünce özgürlüğü zenginliktir. Farklı düşünce olmadığı takdirde ülke zenginliği kaybeder.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler