Kılıçdaroğlu ile Karamollaoğlu görüştü: Ortak aday konusu hafta sonuna kadar netleşecek

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Merkezinde görüştü.

Kılıçdaroğlu ile Karamollaoğlu görüştü: Ortak aday konusu hafta sonuna kadar netleşecek

Görüşmede Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Haluk Koç, Lale Karabıyık, TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da hazır bulundu.

İki lider, görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın açıklamasında şunları söyledi:

Karamollaoğlu:

  • Güzel bir görüşme yaptık. Bu görüşmelerimiz haftaiçinde bir takım sonuçları olacak. Ceketinizi bile evden alıp çıkarken bile 15-20 dakikada yapmak var. 2-3 dakikada çıkmak var.
  • İktidar kurumları zorluyor. Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarını tebrik ettim. Potansiyeli olan bir İYİ Parti seçime girememe riski ile karşı karşıya kalacaktı. Oy verecek olan vatandaş, oy verme hakkını kullanacak başka bir şey yapmayacak ki. Güç birliği, dirsek temasına ihtiyaç gördük.
  • ​İYİ Parti'ye jest, demokrasiye katkıdır.

Abdullah Gül'ün ortak adaylığı söz konusu mu sorusuna Karamollaoğlu, "Sizin o sorularınız bu hafta sonuna doğru cevap bulacaktır" diye yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu:

  • Sayın genel başkan ve arkadaşlarıyla verimli toplantı gerçekleştirdik. 25 Haziran'a gülen bir Türkiye ile uyanacağız.
  • Siyasi bir iktidarın özel bir çaba harcaması bizim içimize sindirebileceğimiz bir şey değil. Önümüzdeki seçimler bir iki parti sorunu değil, Türkiye sorunudur.
  • Saadet Partisi'nin attığı adımlar son derece değerli adımlardır.

Akşener ile görüşme

Karamollaoğlu, yarın saat 10:30'da İYİ Parti Genel Merkez'inde Meral Akşener ile görüşecek. Bugün kulislere yansıyan bilgiye göre CHP, 28 Haziran 2018'de yapılacak olan seçimler için ortak bir aday çıkarılması üzerinde duruyor. Buna göre CHP'den bir heyetin Akşener'i ziyaret ettiği öğrenildi. Akşener'in CHP'nin bu önerisine sıcak yaklaşmadığı, devreye Karamaollaoğlu'nun girmesinin beklendiği ifade edildi. Karamollaoğlu-Akşener görüşmesinin bu çerçevede gerçekleşeceği belirtiliyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler