Kılıçdaroğlu 15 Temmuz için yine ‘kontrollü’ dedi: İpliğini çıkaracağız, herkes görecek!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir kez daha ‘kontrollü’ diye nitelediği darbe girişiminin ‘ipliğini çıkaracaklarını’ söyledi.

Kılıçdaroğlu 15 Temmuz için yine ‘kontrollü’ dedi: İpliğini çıkaracağız, herkes görecek!

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında binlerce kişinin mağdur olduğuna vurgu yaparak, ‘FETÖ’ operasyonlarının siyasi ayağına dokunulmamasını eleştirdi.

‘Darbenin siyasi ayağını gizliyorlar’

Kılıçdaroğlu, “FETÖ’cü diye baklavacı buldular, çikolatacı buldular, esnaf buldular, hakim buldular, savcı, vali buldular ama ne hikmetse siyasetçi bulamadılar. Bu memleketi kimler yönetecekti? Nerede bu darbenin siyasi ayağı? Gizliyorlar. Neden o komisyona darbeye bizzat tanıklık edenler bilgi vermiyorlar. Kontrollü darbe açığa çıkmasın diye. Kimin ne yaptığını gayet iyi biliyoruz” diye konuştu.

‘Sensin FETÖ’cü’

‘FETÖ’nün siyasi ayağının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan AKP’ye uzandığını öne süren Kılıçdaroğlu, “Siyasi ayağı var; Saraydan başlayarak AKP grubuna kadar gelirsin. FETÖ’yü beslediler, büyüttüler. ‘Aynı menzile gidiyoruz’ dediler. Sensin FETÖ’cü. Senden daha iyi bu işi bilen mi var?” dedi.

Darbe girişimi için bir süredir kullandığı ‘kontrollü’ nitelemesini tekrarlayan Kılıçdaroğlu, “Dürüst, yürekli bir Cumhuriyet Savcısı arıyoruz. 15 Temmuz kontrollü darbe girişiminden sonra, bunun da ipliğini çıkaracağız yakında, herkes tanık olacak buna, binlerce mağdur yarattılar” dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler