KESK 14 Ocak’ta Bakırköy’de ‘OHAL değil demokrasi’ mitingi düzenliyor

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) tarafından 14 Ocak’ta Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda ‘OHAL değil demokrasi’ mitingi düzenlenecek. Binlerce kişinin katılımın beklendiği mitingde sendikalar, siyasi partiler ve kitle örgütleri de yerlerini alacak.

KESK 14 Ocak’ta Bakırköy’de ‘OHAL değil demokrasi’ mitingi düzenliyor

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu, OHAL'in kaldırılması, Kanun Hükmünde Kararnamelerin (KHK) geri çekilmesi, işten atılan emekçilerin işine iade edilmesi talebiyle 14 Ocak günü Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda miting gerçekleştirecek.

Mitinge çağrı yapan 3 kişi gözaltına alındı

Miting için Şirinevler Meydanı’nda toplanan Bahçelievler Emek ve Demokrasi Platformu üyesi 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Aralarında SYKP’li Fatma Tuğcu’nun da bulunduğu 3 kişi, Kocasinan Karakolu’na götürüldü, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

SYKP’den mitinge çağrı

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) İstanbul İl Örgütü de yaptığı açıklamayla Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda yapılacak mitinge çağrı yaptı. ‘OHAL değil demokrasi’ şiarıyla yapılacak mitinge katılımın öneminin vurgulandığı açıklamada, Pazar günü saat 14.00’de İncirli Caddesi Dikilitaş’ta yürüyüşe dahil olunacağı belirtildi.

14 Ocak İstanbul Bölge Mitingi

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler