Kerkük’te Türkmen Cephesi’ne şaibeli saldırı: 3 kişi gözaltında

Kerkük’te dün akşam Irak Türkmen Cephesi (ITC) merkezleri ile Irak ordusunun denetimindeki iki kontrol noktasına silahlı saldırıda bulunuldu. Yapılan saldırılardan sorumlu olduğu belirtilen 3 kişi gözaltına alındı.

Kerkük’te Türkmen Cephesi’ne şaibeli saldırı: 3 kişi gözaltında

Roj News’dan Rêbüz Sebah’ın haberine göre, Kerkük’te dün akşam saat 21.15 sularında Musalla Mahallesi’ndeki Irak Türkmen Cephesi (ITC) merkezlerine ve 00.30’da Leylan ve Domizli’de Irak ordu güçlerinin denetiminde olan iki kontrol noktasına yönelik silahlı saldırılar düzenlendi. Saldırıların hangi amaca hizmetle yapıldığının ve arkasında hangi güçlerin olduğunun bilinmediğine dikkat çeken yerel kaynaklar, bir provokasyon olasılığının altını çiziyor.

Türkmen Cephesi’ne yönelik yapılan saldırının ardından Türkmen Cephesi ile silahlı grup arasında çatışma yaşandı.

Dün akşamki saldırıları gerçekleştirdiği belirtilen 3 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanların kimlikleri açıklanmadı. Toyota markalı bir taksinin ele geçirildiği ve içinde birçok silahın olduğu belirtildi.

Dün gece saat 00.30’da Musalla Mahallesi’nde bulunan Irak Anti Terör grubunun kontrol noktasına saldırı yapıldı. Şorîce Mahallesi’nde de polis noktasına yönelik bir saldırı yapıldı.

Yapılan saldırılarda yaralanan ve ölen olmadığı belirtilirken, saldırılarda sadece maddi zararın oluştuğu belirtildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler