Kazdağları için Kirazlı Balaban çadır nöbeti devam ediyor

Video aktivisti, fotoğrafçı ve belgesel yönetmeni Hakan Tosun, Kazdağları Kirazlı Balaban Mevkiinde altın madeni faaliyetine karşı sürdürülen çadırlı nöbetin 89. Günü’nde direnişi anlatan bir video belgesel yayınladı.

Kazdağları için Kirazlı Balaban çadır nöbeti devam ediyor

Kazdağları’nda Kirazlı Balaban’da altın madeni için faaliyetlerini sürdüren Alamos Gold ve Doğu Biga Madencilik’in ruhsatı yenilenmedi. Ruhsatın yenilenmemesi ruhsatın iptali anlamına gelmiyor. Çadır nöbetinini 90 gündür sürdüren ekolojistler, ruhsat yenilenmemesinin ardından, şirketin bilirkişi sürecini devreye sokarak, ruhsatın yenilenmesi için girişimlerine devam ettiğini belirtiyorlar. Rehavete yer olmadığını ifade eden direnişçiler, kararlılıkla Kazdağları çadır nöbetine ve ekoloji mücadelesine devam edeceklerini vurguluyorlar. Balaban Tepesi’nde çadır nöbeti devam ediyor.

Video aktivisti, fotoğrafçı ve belgesel yönetmeni Hakan Tosun, Kazdağları Kirazlı Balaban Mevkiinde altın madeni faaliyetine karşı sürdürülen çadırlı nöbetin 89. Gününde direnişi anlatan bir video belgesel yayınladı.

Hakan Tosun’un kişisel ve çadır direnişini sürdürenlerin #HeryerKazdağları sosyal medya hesaplarından yayımlanan video belgeselde

“- Ruhsat ertelendi ama İPTAL olmadı. Daha hiçbir şey BİTMİŞ değil!
- Bu soykırımcılar KAZDAĞLARINDAN, YAŞAMDAN ellerini çekene kadar direnişimize DEVAM edeceğiz
- Tüm yaşam savunucularını doğa ve yaşam nöbetimize DESTEK vermeye çağırıyoruz

#kazdağları direnişi 89. Gününde” denildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler