Kazdağları için Kadıköy’de kuklalı müziki şiirli basın açıklamasına çağrı

Kazdağları İstanbul Dayanışması, Alamos Gold ve yerli iştiraki Doğu Biga Madencilik’in 13 Ekim’de ruhsat süresinin yenilenmemesine rağmen hukuksuz bir biçimde Kazdağları Kirazlı maden sahasında bulunmasını ve doğa tahribatına davam etmesini protesto edecek. Basın açıklaması, 6 Aralık Cumartesi saat 19.30’da Kadıköy Süreyya Operası önünde yapılacak

Kazdağları için Kadıköy’de kuklalı müziki şiirli basın açıklamasına çağrı

Kazdağları İstanbul Dayanışması, tüm ekoloji dostlarını 6 Aralık Cumartesi günü saat 19.30’da Kadıköy Süreyya Operası önüne çağırıyor. Alamos Gold ve yerli iştiraki Doğu Biga Madencilik’in 13 Ekim’de sona eren ruhsatının yenilenmemesine rağmen Kirazlı maden sahasında bulunmasını ve doğa tahribatını sürdürmesini protesto edecek olan ekoloji dostlarına 4 metrelik dev ağaç ve insan kuklası ile  Ataol Behramoğlu’nun sesinden şiirler de eşlik edecek.

 

Kazdağları İstanbul Dayanışması’nın sosyal medya hesaplarından yayımladığı basın açıklaması çağrı metni şöyle:

 

“Kazdağlarında doğa katliamı yapan Alamos Gold ve yerli iştiraki Doğu Biga Madencilik firmalarının 13 Ekim'de sona eren ruhsat izinleri bakanlık tarafından yenilenmemiştir.

Buna rağmen 13 Ekim'den bugüne kadar katliam yaptıkları alanda ruhsatsız, usülsüz ve kanunsuz bir şekilde bulunmakta ve doğa tahribatına devam etmektedirler. 

6 Aralık Cuma akşamı saat 19:30 da Kadıköy Süreyya Operası önünde buluşarak bu doğa katliamına artık bir son verilmesi ve ruhsatsız Alamos Gold ve yerli iştiraki Doğu Biga Madenciliğin alandan çıkarılmaları gerektiğine dair sesimizi hep birlikte önce Ankara'ya oradan tüm Türkiye'ye duyuruyoruz. 

Tüm doğa, tarih ve yaşam savunucularını 4mt lik dev ağaç insan kuklamızın koreografileri, Beksav bando müzikleri ve Ataol Behramoğlu katılımıyla güçlenecek bu basın açıklamasına katılarak Kazdağları'na sahip çıkmaya çağırıyoruz. 

Kamuoyu ve basına duyurumuzdur.

Kazdağları İstanbul Dayanısması”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler