Kazdağları aktivistlerinin mesajı net: 'Altın'cı Filo Çanakkale'yi terket!'

Su ve Vicdan Nöbeti şantiye önünde, Kazdağları Dayanışması ise Çanakkale Meydanı’nda maden şirketlerine karşı eylem yaptı. Kazdağları Dayanışması, "Onlar ormandan gidene kadar Kazdağları’nı terketmiyoruz” dedi.

Kazdağları aktivistlerinin mesajı net: 'Altın'cı Filo Çanakkale'yi terket!'

Kazdağları’nı bir maden havzasına dönüştürme uğraşında olan şirketlere karşı vatandaşların ve çevre aktivistlerinin mücadelesi devam ediyor. Bugün maden şantiyesi ve Çanakkale Meydanı’nda iki ayrı eylem vardı.

Artıgerçek’in haberine göre, Kazdağları’nda maden faaliyeti yürütmek isteyen Doğu Biga Madencilik şantiyesi önünde Su ve Vicdan Nöbeti organizasyonu eylem yaptı.

 

'Ağaçlara verdiğimiz sözü tutuyoruz, Onlar ormandan gidene kadar Kazdağları’nı terketmiyoruz'

Kazdağları Dayanışması üyeleri ise Çanakkale İskele Meydanı’nda, eylemlerinin 212’nci gününde olduklarını belirterek, “Ruhsatsız şirket Alamos Gold ve yerli iştirakçisi Doğu Biga, hala dağlarımızı işgal etmekte. Orman Bölge Müdürlüğü, Valilik ve Jandarma, ormanları, temiz bir çevrede yaşama hakkımızı koruyacağına son bir haftadır her gün, Kirazlı'da çadırlı nöbet tutan yaşam savunucularına ceza kesmekte, aynı kişilere her gün kimlik sorarak, çadırlarını kontrol ederek baskı kurmaya çalışmaktadır. Bilinsin ki korkmuyoruz. Çünkü Anayasanın 56. maddesi gereği sağlıklı bir çevrede yaşama hakkımızı savunuyoruz. Çünkü sincaplara, karacalara, ağaçlara verdiğimiz sözü tutuyoruz. Onlar ormandan gidene kadar Kazdağları’nı terketmiyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler