Kayyumun kadroya geçirdiği zabıta uyuşturucu satarken yakalandı!

Kayyum atanan Yenişehir Belediyesi’nde zabıta olarak işe alınan E. Ayhan adlı kişi, mesai saatleri içinde, üzerinde üniformasıyla sokakta uyuşturucu satarken yakalandı. Üzerinde 13 fişek eroin, 4 adet hap ve 5 bin 865 TL para bulunan zabıta, uyuşturucu madde satmaktan tutuklandı.

Kayyumun kadroya geçirdiği zabıta uyuşturucu satarken yakalandı!

Diyarbakır dikkat çekici bir uyuşturucu operasyonu sahne oldu. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik ekipleri, kentin en işlek noktası olan Ofis semtindeki Sanat Sokağı’nda uyuşturucu madde satışı yapıldığı istihbaratı aldı. Ulaşan istihbaratta, zabıta kıyafetli bir kişinin bu sokakta bulunan kefelerde uyuşturucu sattığı, bu satıştan yüklü miktarda para kazandığı ve ikamet adresinde de yine uyuşturucu madde bulundurduğu bilgileri yer aldı.

Zabıta elbiseyle mesai saatinde eroin satmış

Mezopotamya Ajansı’ndan Deniz Tekin’in haberine göre; bunun üzerine 4 Nisan günü uyuşturucunun satıldığı belirtilen Sanat Sokağı'nda çalışma başlatıldı. Yapılan ihbarda belirtilen eşkale uygun, şüpheli davranışlarda bulunan Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde hizmet alımı yoluyla Yardımcı Zabıta olarak çalışan ve üzerinde zabıta kıyafeti bulunan E. Ayhan takibe alındı. 

Yapılan takipte sık sık telefon görüşmesi yapan ve tedirgin hareketlerde bulunan E. Ayhan'ın yanına gelen kişilerle ara sokaklara giderek onlara bir şeyler verdiği tespit edildi. Zabıta E. Ayhan'ın yanından ayrılan kişileri takibe alıp, bir süre sonra durduran polisler, üzerlerinde yapılan aramada toplam 5 fişek eroin bulunan bu kişileri gözaltına aldı. 

Ceketinde eroin çıktı

Polisler ardından da uyuşturucu madde satışı yapan zabıtayı, Sanat Sokağı ve Şair Sırrı Hanım Sokağı’nın kesiştiği noktada durdurdu. Ayhan'ın üzerindeki zabıta montu ve pantolonun ceplerinde şişkinlik fark eden polis, üzerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde bulunacağı şüphesiyle Cumhuriyet Savcısı’ndan aldığı arama ve el koyma kararı doğrultusunda şüphelinin üstünde ve ikamet ettiği adreste arama yaptı. 

Zabıta Ayhan'ın üst aramasında üniformasının sol iç cebinde 13 adet beyaz kağıda sarılı halde içerisinde eroin ve kırmızı reçeteye tabi Suboxone (eroin bağımlıların tedavisinde kullanılan hap) adlı 4 adet tablet hap buldu. Ayhan'ın cepleri ve cüzdanında ise toplam 5 bin 865 TL para bulunarak el koydu. 

Şüpheli zabıtanın üzerinde yapılan aramada el konulan 13 adet fişek halinde eroinin hassas terazide yapılan tartımında net ağırlığı 1,22 gram olarak çıktı. Polis, şüphelinin üstünde bulduğu ve onuna adına kayıtlı Yenişehir Belediyesi Yardımcı Zabıta Hizmeti Personel Kartına da el koydu.

Uyuşturucu bağımlısı çıktı

Üstündeki zabıta elbisesiyle gözaltına alınan zabıta Ayhan ile ondan uyuşturucu satın aldığı belirtilen 2 kişi, emniyetteki ifadelerini ardından 5 Nisan günü Diyarbakır Adliyesi’ne çıkarıldı. Uyuşturucu satıcısı Ayhan’ın aynı zamanda uyuşturucu bağımlısı olduğu ortaya çıktı. Ayhan üstünde bulunan zabıta elbisesi gözaltında olduğu sırada çıkarılarak, yakınlarının getirdiği sivil elbiseler giydirildiği öğrenildi. 

Ayhan verdiği ifadesinde, uyuşturucu satmadığını, kullanıcısı olduğunu ileri sürerek, madde bağımlısı olan kişilerin krize girdiği için bu kişilere iyilik olsun diye kendi kullandığı uyuşturucudan verdiği iddia etti. Ayhan, uyuşturucu madde kullanmak ve ticaretini yapmak suçundan tutuklanırken, gözaltına alınan kullanıcılar ise serbest bırakıldı.

Uyuşturucu tacirine kadro vermişler

Tutuklanan Ayhan'ın, kadroya geçmek için kayyum idaresindeki Yenişehir Belediyesi'nce yapılan sözlü ve yazılı sınavı geçerek, 20 Şubat itibariyle kadroya geçtiği öğrenildi. Aynı belediyedeki yüzlerce çalışan ise, AKP’ye yakın olmadıkları veya yakınları arasında muhalifler olduğu gerekçesiyle “güvenlik” soruşturmasını geçemeyerek işten tazminatsız çıkarılmıştı. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler