Kayyum HDP’li belediyenin tarım projesinin üzerine kondu

HDP’li Eş Başkan Berivan Helen Işık döneminde ilk tohumları atılan sebze bahçesi projesini Siirt Belediyesi kayyumu yeni ve kendisi yapmış gibi TRT'de haber yaptı.

Kayyum HDP’li belediyenin tarım projesinin üzerine kondu

 

SiyasiHaber

15 Mayıs 2020 tarihinde İçişleri Bakanlığı, HDP’li Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık ile aynı partiden Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül’ü görevden alarak, yerlerine kayyum atamıştı.

HDP’li Işık döneminde salgın ile mücadele kapsamında 22.04.2020 tarihinde ilk tohumları atılan sebze bahçesi projesini Siirt Belediyesi kayyumu  yeni ve kendisi yapmış gibi TRT'de haber yaptı.

EegAmDjX0AY3AZx

 


Görevden uzaklaştırılan Siirt Belediyesi Eşbaşkanları Berivan Helen Işık ve Peymandara Turhan, sosyal medya hesapları üzerinden duruma tepki gösterdi. Turhan, "O sebzeleri HDP'li Belediye ekti. Haberi kayyum belediyesi sebzeleri ekti gibi yapmışlar. Ayıp gerçekten ayıp. Hakikatten söyleyecek lafım yok sizlere" paylaşımı yaptı. 
 
Eşbaşkan Işık ise, yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "22.04.2020 de gerçekleştirdiğimiz tarım projemizi, yeni ve kendileri yapmış gibi TV de haber yapmışlar. Hırsızlığın, emeğimizin çalınmasının, gaspın bu kadarı!" 
 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler